• 2013-07-23

Carnaval Sztuk-Mistrzów – czwarta edycja

Od 8 do 11 sierpnia Warsztaty Kultury w Lublinie, Urząd Miasta Lublin, Fundacja Sztukmistrze oraz Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA zapraszają na Carnaval Sztuk-Mistrzów – festiwal, w czasie którego każdy mieszkaniec i gość miasta doświadcza osobistego spotkania ze sztuką. W tym roku w programie ponad 80 wydarzeń artystycznych na żywo, w wykonaniu ponad stu artystów z całego świata.

Carnaval Sztuk-Mistrzów – logo (źródło: materiały prasowe)

Carnaval Sztuk-Mistrzów – logo (źródło: materiały prasowe)

Nowością w programie tegorocznej edycji Carnavalu Sztuk-Mistrzów będą Produkcje Carnavalu Sztuk-Mistrzów: Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Warsztaty Lalkarskie dla Dzieci i Młodzieży oraz spektakl Opowieść cyrkowa z udziałem lubelskich dzieci.

Klub Carnavalu Sztuk-Mistrzów to propozycja na festiwalowe noce. Od godziny 22.00 w klubie Incognito przy ulicy Peowiaków 3, będzie można zobaczyć programy artystów z grupy Stand-up Polska w lubianej i odważnej formule komicznych monologów wypowiadanych na żywo przed publicznością. Po dawce humoru do późnych godzin nocnych w klubie będą odbywały się koncerty muzyki na żywo, w zaskakujących formułach przystających do estetyki nowego cyrku.

Warsztaty Lalkarskie Teatru Walny oraz warsztaty muzyczne, cyrkowe i aktorskie przygotowujące do przedstawienia Opowieści Cyrkowej to oferta otwarta dla dzieci i młodzieży. Przedstawienie  w wykonaniu dzieci będzie można zobaczyć w niedzielę o godzinie 16.00 na Placu Po Farze.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to czas, kiedy miasto przemienia się w teatralną scenę. Każdy przechodzień staje się widzem i twórcą przedstawień, które rozgrywają się bezpośrednio w przestrzeni publicznej. Carnaval Sztuk-Mistrzów od innych festiwali odróżnia idea, obejmująca prezentację nowych dyscyplin sztuki inspirowanych cyrkiem i teatrem, jednocześnie oferując zarówno rozrywkę, jak i refleksję.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to marka również wśród artystów nurtu nowego cyrku, z których najwybitniejsi zagoszczą w Lublinie. W tym roku wystąpi ponad stu wykonawców, między innymi z Niemiec, Francji, Włoch, Argentyny, Chile, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Węgier i Polski. Reprezentują oni różne dziedziny sztuki performatywnej, takie jak teatry alternatywne, lalkarskie, buskerzy, muzycy, komicy, clowni.

Na Placu Litewskim dzieci odnajdą przygotowane z myślą o nich Miasteczko Zabaw Niezwykłych – czyli serię zajęć prowadzonych przez pedagogów KLANZY: Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów. Tuż obok Europejskie Centrum Bajki zaprasza najmłodszych na spotkanie ze słynnym Koziołkiem Matołkiem. W tym roku nie zabraknie również ulubionych już przez publiczność Carnavalu punktów programu, takich jak Urban Highline, Wielka Parada Kuglarska czy Fire Night.

Carnaval Sztuk-Mistrzów
Od 8 do 11 sierpnia 2013 roku
Lublin

Dodaj komentarz