• 2013-07-22

Miasto 44 na Dwóch Brzegach

Festiwalowi Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, towarzyszyć będzie projekt Miasto 44 na Dwóch Brzegach, który wpisuje się w obchody 69. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Kadr z filmu „Miasto44” w reżyserii Jana Komasy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Miasto44” w reżyserii Jana Komasy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Debata Współczesne kino historyczne – nowy styl języka filmowego, wystawa i łączenie z twórcami filmu Miasto44 oraz finał konkursu Młodość i odwaga – to przedsmak projektu Miasto 44 na Dwóch Brzegach, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 1 sierpnia, w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Tegorocznemu Festiwalowi Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (27 lipca – 4 sierpnia), współorganizowanemu przez TVP, towarzyszyć będzie projekt Miasto 44 na Dwóch Brzegach, który wpisuje się w obchody 69. rocznicy Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia w Małym Kinie na terenie Miasteczka Festiwalowego przy ul. Nadwiślańskiej 9 o godz. 12.15 festiwalowa publiczność weźmie udział w debacie pt. Współczesne kino historyczne – nowy styl języka filmowego z udziałem prof. Tadeusza Lubelskiego, prof. Tadeusza Szczepańskiego i Grażyny Torbickiej. W czasie dyskusji prezentowane będą materiały video z dwóch filmów, koprodukowanych przez TVP – Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy i Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy. O godz. 16.00 przy pomocy skype’a uczestnicy Dwóch Brzegów będą mogli porozmawiać z obecnymi na planie filmowym twórcami filmu Miasto44. Moderatorem internetowego spotkania będzie Grażyna Torbicka.

Wydarzeniu Miasto 44 na Dwóch Brzegach towarzyszy wystawa zdjęć z planu Miasta44 – filmu, który już okrzyknięto największą produkcją polskiej kinematografii 2014 r. i pierwszym obrazem o Powstaniu Warszawskim od czasu Kanału Andrzeja Wajdy.

1 sierpnia zostanie też rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Młodość i odwaga. Nagrodą będą m.in. zaproszenia na premierę Miasta44 Jana Komasy, planowaną w przyszłym roku na Stadionie Narodowym.

Miasto 44 na Dwóch Brzegach to projekt realizowany przy współpracy z Akson Studio, głównym producentem filmu oraz Narodowym Centrum Kultury, współproducentem filmu.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
27 lipca – 4 sierpnia 2013 r.
Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą

Dodaj komentarz