• 2013-07-20

Spotkania szkół fotograficznych we wrocławskim Porcie Miejskim

26 lipca we wrocławskim Porcie Miejskim rozpocznie się trzydniowy, bezpłatny pokaz projektów 4 szkół, które są jednymi z największych ośrodków nauczania fotografii w Polsce: łódzkiej PWSFTviT, Akademii Fotografii, warszawskiej ASP oraz Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Początkujący fotografowie będą mogli zaprezentować swoje portfolia oraz spotkać się z praktykami i dydaktykami z polskich szkół fotografii.

Fot. Maciek Zych, Akademia Fotografii w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Maciek Zych, Akademia Fotografii w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie to jest organizowane w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz TIFF Collective – inicjatywy promującej fotografię w Polsce oraz za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia jako ważnego i aktywnego ośrodka rozwoju tego medium.

Otwarte spotkania szkół fotograficznych to przedsięwzięcie mające na celu między innymi integrację studentów szkół fotograficznych i artystycznych, a także prezentację ich prac szerokiej publiczności. W Porcie Miejskim odbędą się pokazy projektów 4 liczących się ośrodków fotografii w Polsce: łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera oraz szkół z Warszawy: Akademii Fotografii, Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach slideshow, prelekcjach wykładowców ww. uczelni, jak również będą mieli szansę zaprezentować własne prace. Uwagi, wskazówki oraz bezpośrednia konfrontacja z wieloletnimi fotografami będą stanowić z pewnością cenne doświadczenie.

Wszystkie zaplanowane wydarzenia są otwarte i bezpłatne, jednakże na niektóre z nich (np. na przegląd portfolio) będą obowiązywać wcześniejsze zapisy. Otwarte spotkania szkół fotograficznych to bardzo ciekawa propozycja, nie tylko dla amatorów oraz uczących się fotografii, ale przede wszystkim dla tych, którzy są zainteresowani studiowaniem i rozwijaniem swojej fotograficznej pasji.

Otwarte spotkania szkół fotograficznych
Spotkania odbędą się od 26 do 28 lipca 2013 roku
Port Miejski
ul. Kleczkowska 52
Wrocław

1 komentarz do artykułu “Spotkania szkół fotograficznych we wrocławskim Porcie Miejskim”

  1. Johan

    AFA pada, więc zbierają się konkurencyjne sępy :)

Dodaj komentarz