• 2013-07-19

Moment jest jeden na konkurs Leica Gallery Warszawa

Leica Gallery Warszawa ogłasza trzecią edycję konkursu fotografii ulicznej. Formuła poszerzona jest o nową kategorię, Street Fashion. Od 11 lipca fotografowie profesjonalni i fotoamatorzy mogą zawalczyć o aparat fotograficzny, wystawę w Leica Gallery Warszawa oraz bony na zakupy odzieży i kolekcjonerskie wydruki zdjęć. Hasło konkursu to Moment jest jeden.

3. Konkurs fotografii ulicznej „Moment jest jeden”, Leica Gallery Warszawa, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Konkurs fotografii ulicznej „Moment jest jeden”, Leica Gallery Warszawa, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leica Gallery gościła fotografów takich jak Elliott Erwitt, Tomasz Tomaszewski czy Wojtek Wieteska. Dziś udostępnia swoją przestrzeń młodym talentom, a także daje możliwość konfrontacji z czołówką polskiego środowiska fotograficznego. W jury znajdą się artyści tacy jak Jacek Poremba i Bartek Wieczorek czy kurator sztuki, Joanna Kinowska. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znaleźli się Maciek Dakowicz czy Damian Chrobak, a co roku organizatorzy otrzymują ponad 2000 konkursowych zdjęć.

Premierowy podział na dwie kategorie określa tematykę zdjęć:

 • Street Fashion – zdjęcia dokumentujące modę uliczną. Jury oceniać będzie nie tylko wartość fotograficzną, ale również stylizację. Inspiracją, dość oczywistą, ale wciąż jedną z najlepszych, może być twórczość Sartorialista. Nagrody: I nagrodą jest aparat Leica D-lux 6 Edition G-Star RAW, a cztery wyróżnienia to kupony o wartości 1000 zł na zakupy kolekcji G Star Raw oraz sygnowane przez Jacka Porembę albumy 13.
 • Street Photo – zdjęcia niepozowane, unikalne momenty. Fotografie niekoniecznie muszą powstać na ulicy. Chodzi o spostrzegawczość, refleks i wyobraźnię. Jak mawia Elliott Erwitt, dobre zdjęcie w jednej klatce opowiada historię. Nagrody: Laureaci kategorii Street Photo wygrają wystawę w Leica Galery Warszawa oraz sygnowane, limitowane odbitki zdjęć mistrza fotografii ulicznej, Bogdana Dziworskiego.

Miejscem rozgrywania konkursu jest fanpage Leica Camera Poland na Facebooku. Tam można wziąć udział w konkursie czyli dodać fotografie, podzielić się nimi ze znajomymi, polubić czy skomentować.

Spośród wszystkich zdjęć umieszczonych w galerii jury wybierze:

 • w kategorii Street Fashion jednego laureata nagrody głównej i cztery wyróżnienia.
 • w kategorii Street Photo 20 zwycięskich fotografii.

Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 5 fotografii. Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2012 roku, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną.

Skład jury:

 • Lidia Popiel – fotograf, FineLife.pl
 • Jacek Poremba – Fotograf
 • Damian Chrobak – fotograf
 • Bartek Wieczorek – fotograf
 • Joanna Kinowska – kurator m.in. Narodowej Galerii Sztuki Zachęta
 • Rafał Łochowski – Leica Gallery Warszawa
 • Mikołaj Komar – Kmag Magazine

3. Konkurs fotografii ulicznej Moment jest jeden
Zdjęcia można nadsyłać do 11 sierpnia 2013 roku
Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 19 sierpnia 2013 roku
Wernisaż wystawy pokonkursowej: 22 sierpnia 2013 roku
Leica Gallery Warszawa

Dodaj komentarz