• 2013-07-18

Wystawa plakatów Wojciecha Korkucia

Premierze Wielkiej Improwizacji w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku towarzyszy wystawa z cyklu Autorzy naszych plakatów, prezentująca plakaty Wojciecha Korkucia.

„Pierdu, pierdu – dookoła Wojtek!” – wystawa plakatów Wojciecha Korkucia (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pierdu, pierdu – dookoła Wojtek!” – wystawa plakatów Wojciecha Korkucia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor nadał wystawie tytuł Pierdu, pierdu – dookoła Wojtek! 

Plakaty o tematyce nie tylko teatralnej, ale także społeczno-politycznej będą eksponowane we foyer Malarni Teatru Wybrzeże.

Wojciech Korkuć (ur. 1967) – jeden z najbardziej znanych ilustratorów i projektantów graficznych w Polsce. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1996 roku założył studio projektowe Korek Studio. Jego prace od wielu lat ukazują się w zagranicznych publikacjach. Zostały wielokrotnie uhonorowane w European Design Annual, magazynie Print, amerykańskim konkursie Creativity. Laureat głównej nagrody w konkursie na najlepszy kalendarz Vidical’98, zdobywca nagrody specjalnej New Moment w konkursie reklamy Kreatura w 1999 roku.

Jego prace reklamowe zostały docenione w konkursie międzynarodowym Epica. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych i uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Dla Teatru Wybrzeże stworzył plakaty do Grzegorza Dyndały, Na początku był dom i Wielkiej Improwizacji.

Pierdu, pierdu – dookoła Wojtek! – wystawa plakatów Wojciecha Korkucia
Lipiec-październik 2013 r.
Teatr Wybrzeże – Scena Malarnia
Gdańsk

Dodaj komentarz