• 2013-07-18

Głos ma twarz: musical o roli lektora filmowego

Spektakl Głos ma twarz – czyli o osobliwej roli lektora – musical bardzo kameralny w wykonaniu Iwony Konieczkowskiej i Piotra Borowca zostanie zaprezentowany 21 lipca w ramach Sceny Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

„Głos ma twarz" (źródło: mat. prasowe)

„Głos ma twarz" (źródło: mat. prasowe)

Lektor filmowy to produkt wyłącznie polski. Europa preferuje dubbing, świat – napisy, natomiast polski widz kocha, by mu czytano. Są jednak takie chwile, w których lektor chce czytać, a nie może. Kiedy w filmie pojawiają się nuty i dźwięki lub trochę poezji – lektorowi odbiera się głos.

Głos ma twarz, czyli o osobliwej roli lektora to wyjątkowy spektakl słowno-muzyczny, który opowiada o 24 godzinach z życia lektora filmowego, a także o trudnej sztuce przekładu tekstów piosenek. Artyści wykonują 15 utworów w polskiej wersji językowej, w aranżacji Tomasza Filipczaka. Teksty piosenek i dialogi pomiędzy wykonawcami układają się w scenariusz przedstawienia, pełnego humoru, wyszukanego stylu, muzycznych i słownych skojarzeń, a także odrobiny nostalgii za czasami, których już nie ma.

Spektakl Głos ma twarz – czyli o osobliwej roli lektora – musical bardzo kameralny
21 lipca 2013 r., 20.30
ul. Teatralna 9, Teatr im. Juliusza Osterwy
Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz