• 2013-07-18

Filmowe Wtorki o Improwizacji

23 lipca o godz. 20.00 Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie zaprasza na drugą odsłonę projektu Małgorzaty Haduch pt. Filmowe Wtorki o Improwizacji.

Filmowe Wtorki o Improwizacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmowe Wtorki o Improwizacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pauza in Garden zaprasza na autorski projekt Małgorzaty Haduch Filmowe Wtorki o Improwizacji połączony z koncertem free jazzowym w wykonaniu Pauliny Owczarek, Michała Dymnego i Vasco Trilla.

Tak jak w każdy wtorek i tym razem o godzinie 20.00 na gości Pauzy in Garden w ramach Filmowych Wtorków o Improwizacji czekać będzie projekcja kilku fragmentów spektakli teatru tańca ze Studia OT301 w Amsterdamie z serii Music/Dance301 z lat 2007-2010. Po nich Małgorzata Haduch, tancerka i choreografka porozmawia z zaproszonym Gościem o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji. Wspólnie postarają się znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie niesie za sobą ta forma. Na tą część wieczoru wstęp jest wolny.

O godzinie 22.00 w kawiarni trójka artystów: Paulina Owczarek – saksofon, Michał Dymny – gitara elektryczna i Vasco Trilla – perkusja, podzielą się swoją fascynacją improwizowania oraz poszukiwaniami artystycznymi w tej dziedzinie sztuki. Zagrają niepowtarzalny koncert z muzyką improwizowaną, powstającą w czasie rzeczywistym, inspirowaną ludźmi, nastrojem i konkretnym miejscem.

Kolejne spotkanie z cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji:

30 lipca, godz. 20.00 – projekcja filmu Soldier of the road w reż. Bernarda Josse (portret Petera Brötzmanna, jednego z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej).

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na UJ. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy Elder Space Bankers, Cracow Improvisers Orchestra, Uncharted Territory, HiQ i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej, a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji. Grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska i DOT Trio. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: Anną Trzewiczek i Małgorzatą Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych.

Michał Dymny – muzyk-improwizator. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w różnych festiwalach poswięconych tej formie sztuki. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, współtworzy zespół Nucleon i HiQ oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Vasco Trilla – zaczął grać na perkusji w wieku 19 lat. Początkowo interesował się progresywnym rockiem, metalem by później skierować swoje zainteresowania w kierunku jazzu i awangardowej improwizacji. Studiował u Aldo Caviglia, Jo Krause i Marcelo Gueblon.

MUSIC/DANCE301 Z LAT 2007-2010 – nagrania spektakli ze Studia OT301 w Amsterdamie to performansy z udziałem takich muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawia się w nich również poeta dźwięków Anne James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Tańczą ikony improwizacji tańca, między innymi David Zambrano, Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli w Polsce w ubiegłych latach.

Filmowe Wtorki o Improwizacji / Free Jazz Concert
23 lipca 2013 r., godz. 20.00 i 22.00
Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki
Kraków

Dodaj komentarz