Bestiariusz słowiański, czyli pradawne wierzenia i demony

Od 22 lipca do 31 sierpnia Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu zaprasza na wystawę pt. Bestiariusz słowiański, prezentującą prace Pawła Zycha oraz Witolda Vargasa.

„Bestiariusz słowiański” Paweł Zych, Witold Vargas – okładka (źródło: materiały prasowe)

„Bestiariusz słowiański” Paweł Zych, Witold Vargas – okładka (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie będzie można przyjrzeć się dwudziestu fotografiom rysunków, wykonanych przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa do książki Bestiariusz słowiański, wydanej w 2012 roku przez wydawnictwo Bosz. Prace uzupełnione o opisy autorstwa Pawła Zycha, przedstawiają postacie ze świata dawnych wierzeń słowiańskich, postacie dziwne i najczęściej niebezpieczne, w istnienie których wierzyli nasi przodkowie.

Paweł Zych – urodzony w 1980 roku. Z zawodu architekt, z zamiłowania twórca komiksów i ilustrator. Zdobywca Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Swoje prace publikował w Lampie, francuskim Spirou, czeskim Argh! oraz w polskich czasopismach i antologiach komiksowych. Ma na swoim koncie dwa pełnometrażowe, autorskie albumy Chomik Zagłady oraz komiks historyczny o szlacheckiej Rzeczpospolitej Infamis.

Witold Vargas  grafik, ilustrator, muzyk i pedagog. Na co dzień uczy plastyki w szkole podstawowej, wieczorami ilustruje książki. W wolnych chwilach gra i komponuje sam lub ze znajomymi. Bestiariusz Słowiański to pierwszy projekt, który z inicjatywy własnej i Pawła Zycha wykonał bez wcześniejszej umowy z wydawnictwem  po prostu z miłości do rysowania i z zafascynowania polską demonologią. Wraz z Pawłem Zychem pracuje nad drugą częścią Bestiariusza, która poświęcona będzie legendom i podaniom o duchach i zjawach z Polski.

Bestiariusz słowiański
Od 22 lipca do 31 sierpnia 2013 roku
Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu

Dodaj komentarz