• 2013-07-18

51. urodziny Kina Luna

22 lipca Kino Luna w Warszawie będzie obchodziło swoje 51. urodziny. Z tej okazji zaprasza na czterodniowe, jubileuszowe pokazy filmów.

51. urodziny Kina Luna (źródło: materiały prasowe organizatora)

51. urodziny Kina Luna (źródło: materiały prasowe organizatora)

W zeszłym roku kino hucznie świętowało swoją 50. rocznicę, teraz też przygotowało dla swoich wiernych widzów atrakcje urodzinowe. Propozycja obejmuje aż 4 dni, podczas których prezentowane będą filmy połączone w cykle tematyczne, a bilet na każdy film będzie kosztował jedynie 8zł.

Obchody zaczynają się 22 lipca – w poniedziałek. Tradycyjnie każdy poniedziałek to w Lunie Tani Poniedziałek i tak organizatorzy postanowili wydłużyć Tani Poniedziałek do czterech dni. Każdy z nich będzie miał inny program zamknięty w ramy cyklu: w poniedziałek będą Kultowe filmy reprezentacyjne dla danego roku, począwszy od 1962, czyli roku otwarcia kina. W poniedziałkowym repertuarze znalazły się m.in. takie pozycje jak: Nóż w wodzie – debiut Romana Polańskiego, Ostatnie tango w Paryżu Bernardo Bertolucciego, Gracz Roberta Altmana, jak również Dzień Świra – kultowy film Marka Koterskiego. Poniedziałek zakończy się Potańcówką w klimacie lat 60–tych, 70-tych, 80-tych itd.

We wtorek zaprezentowane zostaną filmy w których wystąpiła Warszawa, czyli Warszawa w polskim filmie. Znalazły się tu filmy z różnych lat i te bardzo już klasyczne jak Cafe pod Minogą Bronisława Broka z 1959 roku, Gangsterzy i filantropi z 1963 Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego, czy późniejsze filmy, pokazujące współczesne miasto: Plac Zbawiciela Krzysztofa Krauze czy najnowszą Drogówkę Wojciecha Smarzowskiego. W zestawie tym nie mogło zabraknąć filmu Stanisława Barei, u którego Warszawa grała zawsze jedną z głównych ról i Rewersu, filmu Borysa Lankosza z 2009 roku, który znakomicie odtworzył wygląd i klimat Warszawy lat 50-tych.

W środę Filmy z księżycem w tytule – będzie można przypomnieć sobie piękny film Andrzeja Barańskiego Dwa księżyce, nie zabraknie też filmów: Miłość z księżyca i Kochankowie z księżyca. W czwartek filmy polskie ostatnich lat, te najlepsze, nagradzane i docenione przez widzów.

51. urodziny Kina Luna
22-25 lipca 2013 r.
Kino Luna
Warszawa

Dodaj komentarz