• 2013-07-17

III Weekend Architektury

Od 21 do 25 sierpnia w Gdyni potrwa III Weekend Architektury.

III Weekend Architektury w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

III Weekend Architektury w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia już po raz trzeci zaprasza wszystkich miłośników architektury, w tym modernizmu, architektury współczesnej, przestrzeni miejskiej do odwiedzenia miasta w czwarty weekend sierpnia.

W ramach wydarzenia, zaplanowano interesująco zapowiadający się program Archi Prelekcji w dniach 23-24 sierpnia (kilkanaście prelekcji tematycznych architektów, historyków, ekspertów architektury i urbanistyki), połączonych z otwartym panelem dyskusyjnym. Jako novum, po raz pierwszy pojawi się blok prezentacji młodych architektów z Trójmiasta, pod nazwą młodzi na start.

Dzięki wydłużonej o dwa dni formule wydarzenia, wzbogacono program o propozycje przygotowane z myślą o miłośnikach fotografowania – pod hasłem Archi Foto Dzień.

Weekend Architektury, to także okazja do poznania jej najnowszych trendów. Taką możliwość zapewnią wystawy tematyczne poświęcone architekturze Gdyni, najlepszym projektom budynków na świecie zrealizowanych w 2012 r., a także punkt Archi Czytelni, z polską i europejską prasą architektoniczną.

Program spacerów po Gdyńskim Szlaku Modernizmu to tradycyjnie możliwość poznania z bliska, na dotyk, z różnych perspektyw – unikalnego zespołu architektury modernistycznej Gdyni, w tym nie tylko samego Śródmieścia. Organizatorzy zaplanowali także specjalne spacery tematyczne i profilowane m.in. dla:

  • dla miłośników szkicowania miasta Urban Sketch out
  • pasjonatów fotografowania,
  • spacer dedykowany dzieci

III Weekend Architektury
21-25 sierpnia 2013 r.
Gdynia

Dodaj komentarz