• 2013-07-17

Piotr Kotlicki wystąpi na Festiwalu MS Dockville w Hamburgu

Podczas sierpniowego Festiwalu MS Dockville w Hamburgu będzie można zobaczyć performance Piotra Kotlickiego pt. Suitcreature.

Fot. Przemek Dzienis i Piotr Kotlicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Przemek Dzienis i Piotr Kotlicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia do performance Suitcreature Piotra Kotlickiego jest jego obraz o tym samym tytule. Od momentu jego powstania, to jest od roku 2010, motyw ludzi formujących ze swoich ciał wzniesienie-wieżę wraca w rozmyślaniach artysty. Tego samego roku Piotr Kotlicki pisze opowiadanie o człowieku, który idąc na dworzec natrafia na manifestację. Wciągnięty w tłum, zostaje sponiewierany i pozbawiony godności. Po ciągnącej się godzinami szarpaninie, dzięki niewielkiemu fortelowi, odnajduje sposób na dotarcie do upragnionego celu. Biegnie, stąpając po plecach i głowach oprawców jak po brukowanym trotuarze, jednak grząskie ciała pochłaniają go nie pozwalając mu się wydostać. Manifestacja trwa kolejne lata a bohater opowiadania nigdy nie dociera na dworzec.

Performance Piotra Kotlickiego będzie można zobaczyć na Festiwalu MS Dockville w Hamburgu dwukrotnie. W pierwszy weekend festiwalu (2-4 sierpień): figurę Suitcreature wykona chór (jak na załączonym obrazie) oraz w drugi weekend festiwalu (9-11 sierpień): figura Suitcreature zostanie przedstawiona przy oprawie muzycznej (kompozycja Paweł Cieślak, DJ Aleksandra Chciuk).

Projekt: Piotr Kotlicki
Performance Assistent und DJ: Aleksandra Chciuk
Muzyka: Paweł Cieślak

Piotr Kotlicki, urodzony w 1972. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie asystent na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, performance, video, tworzy instalacje dźwiękowe. Pokazywał swoje prace na Przeglądzie Sztuki Survival 9 we Wrocławiu, na Festiwalu Madatac W Madrycie, na 16-tym Międzynarodowym Festiwalu Video w Nowym Sadzie, w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie oraz w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie (Zachęta).

Piotr Kotlicki, Suitcreature
Performance odbędzie się w pierwszy weekend Festiwalu – od 2 do 4 sierpnia 2013 roku
Pokaz będzie można także zobaczyć w drugi weekend – od 9 do 11 sierpnia 2013 roku
Festiwal MS Dockville w Hamburgu

Dodaj komentarz