• 2013-07-17

Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają do udziału w konkursie na krótki film inspirowany kampanią Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie. 

Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd na 38. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz członkostwo w młodzieżowym jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu.

Wystarczy pomysł i kamera – również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt. Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie, które obejrzeć można na stronie internetowej kampanii oraz organizatorów. Łukasz Simlat konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek – z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.

Filmy nadsyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Najciekawsze publikowane będą na wideoblogu kampanii. Autor najlepszego pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który potrwa od 9 do 14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury. Będzie miał okazję zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkania największych gwiazd polskiego kin. Przygotuje też własne relacje z gdyńskiej imprezy, które publikowane będą na blogu kampanii Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie.

Na autora najczęściej oglądanego filmu wideobloga czeka Nagroda Internautów – książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają osoby w wieku 15-19 lat. Filmy można nadsyłać do 15 sierpnia 2013 roku.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

Konkurs na krótkometrażowy film Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie
Zgłoszenia: do 15 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz