• 2013-07-15

Wspólne miasto z Kają Dziarmakowską

27 i 28 lipca w warszawskim klubie Państwomiasto odbędą się kolejne warsztaty architektoniczne o przestrzeni miejskiej z cyklu Wspólne Miasto.

Warsztaty Wspólne Miasto (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty Wspólne Miasto (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty architektoniczne Wspólne Miasto to propozycja dla mieszkańców Warszawy i Polski pragnących wziąć czynny udział w projektowaniu przestrzeni miejskiej, w której żyją i pracują. Warsztaty poprowadzą architekci i teoretycy architektury, których projekty i teorie charakteryzują się nowatorskim oraz świadomym podejściem do zagadnień architektonicznych i urbanistycznych. Podczas warsztatów prowadzący przedstawią różne tendencje związane z projektowaniem miasta, a uczestnicy będą rozwijali umiejętności, wiedzę i kreatywność poprzez interakcję z zaproszonymi specjalistami i innymi uczestnikami.

Brak wiedzy dotyczącej przestrzeni miejskiej, w której na co dzień żyjemy, a także brak platformy do wymiany poglądów i propozycji związanych z miastem to problemy, które zaowocowały zaproszeniem mieszkańców do współtworzenia miasta oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami w ramach warsztatówWspólne Miasto. Spotkania te mają na celu poszerzanie wiedzy i edukacji mieszkańców z zakresu architektury i urbanistyki, promowanie rozwiązań służących demokratyzacji procesu podejmowania decyzji dotyczących projektowania miast, jak również kształtowanie świadomości mieszkańców i zaangażowanie ich we wspólne planowanie przestrzeni miejskiej, rozwijanie w nich umiejętności zespołowego działania, pobudzanie ich kreatywności oraz doskonalenie umiejętności manualnych.

Rezultatem przeprowadzonych warsztatów będzie zbiór projektów dla miasta wypracowanych przez uczestników wspólnie z architektami. Projekty te zostaną zaprezentowane na wystawie i opublikowane w wydawnictwie towarzyszącym ekspozycji.

Kaja Dziarmakowska z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia w trakcie warsztatów stworzy wspólnie z uczestnikami zajęć katalog pomysłów na przestrzenie, sprzęty i rozwiązania miejskie przyjazne psom.

Pies w mieście to drugie już warsztaty w ramach projektu Wspólne Miasto skierowane do właścicieli psów – małych i dużych, wyprowadzanych na smyczy, noszonych na rękach i wybieganych nad Wisłą, a także do mieszkańców dbających o czystość przydomowych chodników i ogródków.

Wspólne Miasto – warsztaty z Kają Dziarmakowską
27-28 lipca i 3-4 sierpnia 2013 r., godz. 12.00-16.00
Państwomiasto
Warszawa

Dodaj komentarz