• 2013-07-15

Rusza konkurs fotograficzny W roli głównej Warszawa

Do 15 września można nadsyłać prace na konkurs fotograficzny pt. W roli głównej Warszawa. Organizatorami są Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Nagrodami są aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne oraz publikacja w wydawnictwie Location Guide. Działanie zakończy się wystawą plenerową w Warszawie.

Plakat konkursu „W roli głównej Warszawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat konkursu „W roli głównej Warszawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem konkursu jest wykorzystanie w pełni potencjału filmowego Warszawy, która może być znakomitym tłem zarówno dla ambitnych dokonań filmowych, jak i krótkich produkcji reklamowych. Może być planem rozgrywającej się akcji lub głównym bohaterem filmu.

Organizatorzy chcą pokazać atuty Warszawy krajowym i zagranicznym producentom filmowym. Oryginalne ujęcia znanych miejsc, zakątki i zaułki odkryte przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Żeby światowi producenci chcieli kręcić w Warszawie trzeba im pokazać polską stolicę.

Warszawa może zagrać w filmie rolę miasta nowoczesnego, międzywojennego i socrealistycznego. Może być światową metropolią, przestrzenią industrialną lub pustą plażą z bujną roślinnością. Warszawa, jak każda wielka aktorka, może się zmieniać, ale potrzebuje dobrego agenta. Konkurs fotograficzny W roli głównej Warszawa ma spełnić taką rolę.

W roli głównej Warszawa
Termin nadsyłania zdjęć: od 15 lipca do 15 września 2013 roku
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz