• 2013-07-15

Synchronizacja 2013: Jakub Szczęsny – Wyspa / Island

20 lipca o godz. 16.30 na Osiedlu domków fińskich w Warszawie odbędzie się prezentacja Wyspy / Island – interaktywnej instalacji autorstwa Jakuba Szczęsnego.

Wyspa / Island, proj. Jakub Szczęsny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyspa / Island, proj. Jakub Szczęsny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyspa / Island to unosząca się na wodzie platforma, na której znajduje się dziewięć urządzeń treningowych ustawionych wokół niewielkiej niecki, do której spływa oczyszczona woda ze znajdujących się powyżej cystern zawierających filtry. Woda pompowana jest wprost z Wisły przez pompy kinetyczne poruszane siłą mięśni osób ćwiczących na urządzeniach. Platforma połączona jest z lądem zamykanym na noc trapem, pozwalającym na wjechanie wózkiem inwalidzkim. Oświetlona diodami LED Wyspa, pełni funkcję znaku również po zmroku.

W tym roku Wyspa powraca jako Island w meksykańskim mieście Puebla dzięki fundacji + Arquetopia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Synchronicity / Synchronizacja fundacji Bęc Zmiana. Tegoroczna edycja Synchronicity – kilkuletniego cyklu wystaw i publikacji skoncentrowanych wokół architektury przyszłości – poświęcona jest projektowaniu działającemu na wiele zmysłów, architekturze działającej na człowieka na wiele sposobów, architekturze jako narzędziu inżynierii społecznej. Architektura organizująca przestrzeń działa na znajdujących się w niej ludzi w pierwszej kolejności poprzez to, co widzialne. Ważne jednak są wszystkie elementy przestrzeni i to, jak ich kompozycja wpływa na przebywającego w niej człowieka.

Synchronizacja 2013: Jakub Szczęsny – Wyspa / Island
20 lipca 2013 r., godz. 16.30
Osiedle domków fińskich na skarpie wiślanej przy ulicy Jazdów 5a/4
Warszawa

Dodaj komentarz