• 2013-07-15

Michał Śledziński z komiksowymi Kadrami w środku

Od 18 lipca w mia Art Gallery we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę komiksu Michała Śledzińskiego pt. Kadry w środku.

Michał Śledziński, „Kadry w środku”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Śledziński, „Kadry w środku”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komiksowe fabuły i ich tajemniczy bohaterowie opanują galerię sztuki w dość niecodzienny sposób, angażując widza w światy postaci zrodzonych w głowie Śledzińskiego. Kadry w środku to prezentacja najnowszych prac Śledzia oraz specjalnie stworzonych na wystawę postaci – pojawią się m.in. Szemrany typ; Bocian w boju; historia królika, który szuka zielonego dzbana; cartoon z życia rysownika.

By jeszcze mocniej przybliżyć widzom komiksowe fabuły, pokazać, jak i gdzie powstają, artysta przeniesie do wnętrza galerii swój pokój komiksotwórcy i zaprosi nas w ten sposób do wnętrza swojego świata. Będzie to unikatowa okazja do poznania samej idei tworzenia komiksu i niecodziennego klimatu, panującego wokół procesu wyrysowywania kolejnych kadrów.

Wystawa Kadry w środku jest owocem współpracy Fundacji All That Art! i Fundacji ALIAS.

Michał Śledziu Śledziński – rysownik i scenarzysta komiksowy. Rocznik ‘78, urodzony w Bydgoszczy, wychowany na Szwederowie, obecnie na placówce w stolicy. Zaczynał w magazynach dla graczy (Secret Service, Gambler, Świat Gier Komputerowych), gdzie błysnął serią komiksowych szortów z serii Fido & Mel oraz stworzeniem zina Azbest. Pod koniec 1999 razem z grupą bydgoskich twórców stworzył Produkt – magazyn komiksowy (1999 – 2004), którego był naczelnym.

Jest autorem nagradzanych albumów z serii Na szybko spisane, komediowej miniserii Wartości rodzinne, sławnego inaczej webkomiksu Bears of War, współautorem serii Na Jedno Pub (scenariusz, szkic: Karol KRL Kalinowski). Publikował w komiksowych antologiach, rysował na potrzeby kampanii reklamowych oraz dla prasy. Najbardziej znana seria Śledzia – Osiedle Swoboda, doczekała się kontynuacji w postaci kolorowej miniserii oraz dwóch wydań zbiorczych, deszczu nagród, sporej grupki fanów, jednego wroga.

Michał Śledziński, Kadry w środku
Wernisaż: 18 lipca 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 31 lipca 2013 roku
mia Art Gallery
ul. Czysta 4
Wrocław

1 komentarz do artykułu “Michał Śledziński z komiksowymi Kadrami w środku”

Dodaj komentarz