• 2013-07-13

Foto Bzik wraz z Pacamerą zapraszają do Wlotu i Wylotu

Stowarzyszenie Fotograficzne Foto Bzik oraz Pacamera zapraszają do udziału w konkursie WLOT – WYLOT skierowanym do wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i fotoamatorów. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia.

Konkurs fotograficzny „WLOT – WYLOT”, camera obscura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs fotograficzny „WLOT – WYLOT”, camera obscura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs polega na zrealizowaniu tematu – WLOT – WYLOT – jedną fotografią lub cyklem od 3 do 5 fotografii wykonanych techniką otworkową. Konkurs ma na celu mobilizację twórców do kreatywnego działania z wykorzystaniem medium fotografii oraz propagowanie sztuki fotografii otworkowej.

Zwycięzcę wybierze artysta fotograf Paweł Kula. Jego twórczość skupiona jest wokół fenomenu światłoczułości i optyki oraz prehistorii fotografii i filmu, które inspirują go do budowy nietypowych urządzeń do projekcji, rejestracji i mechanicznego powielania obrazu. Te archaiczne zabawki optyczne funkcjonują w nowym kontekście stając się elementem akcji artystycznych oraz warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez artystę.

Prace w formacie JPG o wymiarach max 800 pikseli dłuższy bok i rozdzielczości 72 dpi, należy przesłać w formie załączników do listu elektronicznego na adres konkursbzik@gmail.com w tytule wiadomości wpisując WLOT – WYLOT.

Do wygrania m.in. ręcznie wykonana z drewna camera obscura. Zdobyć można również albumy fotograficzne Tomasza Gudzowatego Keiko.

WLOT – WYLOT
Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2013 roku
Stowarzyszenie Fotograficzne Foto Bzik
Kraków

Dodaj komentarz