• 2013-07-13

Marcela Paniak – nominacja Prix Découverte

Marcela Paniak została nominowana do prestiżowej nagrody fotograficznej Prix Découverte na festiwalu Les Rencontres d’Arles. W serii Elizjum artystka eksperymentuje z techniką fotograficzną, podejmując tematykę śmierci i duchowości.

Fot. Marcela Paniak, dzięki uprzejmości artystki

Fot. Marcela Paniak, dzięki uprzejmości artystki

Dwudziestoparoletnia Marcela Paniak została nominowana do nagrody Prix Découverte dla młodych twórców na jednym z większych festiwali fotograficznych w Europie, Les Rencontres d’Arles. Jej prace zostały wyróżnione przez Diane Dufour, byłą dyrektor agencji Magnum Photos i kuratorkę – na swojej solowej wystawie fotografka zaprezentuje serię zdjęć Elizjum.

jest corocznie przyznawana fotografom lub artystom zajmującym się fotografią, których praca była niedawno odkryta, lub która na to zasługuje. Każdego roku panel, składający się z dyrektorów i dydaktyków z czołowych szkół fotograficznych, oraz innych specjalistów z dziedziny fotografii, zostaje poproszony o nominowanie kandydatów do nagrody. Prace każdego z nominowanych fotografów są pokazywane na wystawie indywidualnej w Parc des Ateliers. Profesjonaliści wybierają zwycięzcę drogą otwartego głosowania podczas tygodnia otwierającego festiwal. Zwycięzca zostaje nagrodzony kwotą 25 tysięcy Euro.

Marcela Paniak, nominacja, Elizjum
Nagroda Prix Découverte

Dodaj komentarz