• 2013-07-12

Zobacz Mo(nu)ment w swoim mieście razem z Goethe-Institut i DSH

Do 23 sierpnia można zgłaszać zdjęcia do konkursu pt. Mo(nu)ment. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Polska, który jest adresowany do osób w wieku 16-25 lat zainteresowanych przestrzenią miejską. Organizatorami są Goethe-Institut i Dom Spotkań z Historią w Warszawie.

Plakat konkursu Mo(nu)ment, Goethe-Istitut i DSH w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat konkursu Mo(nu)ment, Goethe-Istitut i DSH w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomniki, tablice z nazwami ulic, szyldy, loga, miejsca-symbole na mapie rodzinnego miasta, dzielnicy, osiedla … Zewsząd otaczają nas symbole – powszednie i obce, nowe i stare. Jak postrzegają je młodzi ludzie? W jaki sposób symbol wpływa na swoje otoczenie? I na odwrót – jaki wpływ wywiera otoczenie na postrzeganie monumentów i symboli? Czy uliczna tablica informacyjna może także funkcjonować jako symbol?

Organizatorzy szukają fotograficznych odpowiedzi na te pytania i zapraszają młodych ludzi w wieku 16-25 lat do udziału w debacie fotograficznej, a także do przedstawienia własnych impresji na temat pomników i symboli. Fotografie powinny przedstawiać pomniki, szyldy, tablice i inne symbole w przestrzeni publicznej. Mogą to być zarówno symbole istniejące dziś, jak i ślady zaginionych symboli z przeszłości. Nośnikiem ma być obraz cyfrowy w szerokim znaczeniu – fotografie mogą być poddane obróbce, mile widziane będą również kolaże. Fotografie zostaną ocenione przez ekspertów, a najlepsze wezmą udział w międzynarodowym finale.

Organizacja: Goethe-Institut i Dom Spotkań z Historią
Opieka artystyczna konkursu w Polsce: Monika Szewczyk, założycielka agencji Napo Images i Fundacji Napo

Mo(nu)ment. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Polska
Prace należy zgłaszać do 23 sierpnia 2013 roku
Goethe-Institut w Warszawie

Dodaj komentarz