• 2013-07-12

Międzynarodowy Miesiąc Spotkań Autorskich

Od 4 lipca do 3 sierpnia trwa Miesiąc Spotkań Autorskich. We wrocławskiej Mediatece zaprezentuje się 17 pisarzy polskich, 13 czeskich i słowackich oraz 31 niemieckojęzycznych.

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Miesiąc Spotkań Autorskich we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Miesiąc Spotkań Autorskich powstał w 2000 roku w Brnie i stopniowo rozszerzył się na dalsze miasta. W ostatnich trzech latach odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Program Miesiąca Spotkań Autorskich co roku startuje w lipcu i odbywa się dzień po dniu, bez przerwy przez 31 dni, w każdym z wymienionych miejsc.

Festiwal składa się zawsze z dwóch głównych linii programowych: jedna reprezentuje literaturę rodzimą (zgodnie z miejscem odbywania się festiwalu – literaturę czeską, słowacką i polską), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym (w edycji 2013 są to państwa niemieckojęzyczne – Austria, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria).

Podczas Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu codziennie można spotkać się z dwoma pisarzami: o 19.00 z pisarzem polskim, czeskim lub słowackim, a o 20.30 z gościem honorowym. Imprezy towarzyszące, przede wszystkim słuchowiska literackie (Audiovizuální kabinet w Brnie i Kabinet Protimluv w Ostrawie) każdego dnia zaczynają się o 17.30.

Polscy pisarze, którzy pojawią się na festiwalu, to: Sławomir Shuty, Inga Iwasiów, Szczepan Twardoch, Mariusz Sieniewicz, Andrzej Muszyński, Krzysztof Varga, Jacek Dehnel, Marian Pilot, Ryszard Wojnakowski, Jacek Bierut, Ignacy Karpowicz, Janusz Rudnicki, Marek Bieńczyk, Olga Tokarczuk, Dariusz Czaja, Małgorzata Szejnert, Hubert Klimko-Dobrzaniecki i Karol Maliszewski.

Miesiąc Spotkań Autorskich
Od 4 lipca do 3 sierpnia 2013 roku
Mediateka we Wrocławiu

Dodaj komentarz