• 2013-07-12

Spodek bryły Warszawy Powiśle talerzem ze spaghetti

18 lipca w Warszawie Powiśle odbędzie się otwarcie instalacji Jedzenie realizowanej przez Grupę Spirala oraz targu produktów jedzeniopodobnych.

Grupa Spirala, „Jedzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grupa Spirala, „Jedzenie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spodek futurystycznej bryły Warszawa Powiśle jako wielki talerz, w którym spoczywa wygodnie ogromna porcja spaghetti z pulpecikami. Coś pomiędzy Cleas’em Oldenburg’iem, a fantazją kucharki z liceum plastycznego. Organizatorzy zapraszają na Jedzenie czyli gastro-rzeźbę autorstwa Grupy Spirala w ramach działań Zbiornika Kultury w Warszawa Powiśle!

Za to zamieszanie odpowiadają Hubert Gromny i Xavery Wolski. Od jakiegoś czasu chłopcy zajmują się jedzeniem parodiując nieco światek wytrawnych potraw i fancy magazynów o sztuce gotowania. Wytwory jedzeniopodobne przynoszą na myśl absurdalny sznyt surrealistów wnosząc do miejskiego krajobrazu element zaskoczenia.

Umieszczenie na dachu Warszawa Powiśle gigantycznej porcji makaronu wykonanej z tworzywa sztucznego jest pomysłem na oswajanie modernistycznej architektury Warszawy w sposób dość ekstremalny. Powojenne ikony nowego miasta stają się w tym wypadku sceną dla bezpretensjonalnych i mocnych działań artystycznych, które podejmuję Zbiornik Kultury i Grupa Spirala.

Grupa Spirala, Jedzenie
Otwarcie instalacji: 18 lipca 2013 roku, godz. 20.00
Wystawa potrwa do 13 sierpnia 2013 roku
Warszawa Powiśle

Dodaj komentarz