• 2013-07-12

Festiwal Conrada – kolejni potwierdzeni goście

Claudio Magris,  Anna Applebaum, Szczepan Twardoch,  Ireneusz Kania,  to kolejni  potwierdzeni goście 5. Festiwalu Conrada. Tegoroczna  edycja zostanie otwarta niezwykłą wystawą grafik kolaży i ilustracji, słynnego surrealisty Maksa Ernsta. Festiwal potrwa od 21 do 27 października w Krakowie.

Festiwal Conrada 2013 (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Conrada 2013 (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Conrada to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Przez blisko tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światowej literatury, a wydarzeniom literackim towarzyszą pokazy filmów związanych z literaturą, wystawy, koncerty oraz wykłady, stanowiące dla prezentowanych twórców lub dzieł literackich dodatkowe, pozaliterackie konteksty. Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów – literatura wysoka spotyka się tu z twórczością popularną, publicystyką, filmem, teatrem i muzyką. W tym roku na  Festiwalu Conrada zagości jedna z najpopularniejszych i najczęściej tłumaczonych szwedzkich autorek powieści kryminalnych Asa Larsson, marokański pisarz Tahar Ben Jellou, profesor anglistyki i historii sztuki na Uniwersytecie Chicagowskim W. J. T. Mitchell, a także słynni twórcy filmowych animacji, reżyserzy i scenografowie bracia Quay.

Do wspomnianego grona dołączyły,  kilka dni temu, równie wybitne osoby: Claudio Magris, prozaik, eseista, tłumacz i germanista, profesor literatury niemieckiej na Uniwersytecie w Trieście, zafascynowany Europą Środkową jako miejscem, w którym mieszają się różne wpływy kulturowe, amerykańska pisarka i dziennikarka, felietonistka The Washington Post Anne Applebaum i pochodzący z Górnego Śląska prozaik , laureat Paszportu Polityki, Szczepan Twardoch. .

Festiwal Conrada
21-27 października 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz