Ewa Rosiek-Buszko, Ślady obecności

Do 21 lipca w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha można oglądać wystawę Ewy Rosiek-Buszko pt. Ślady obecności.

Ewa Rosiek-Buszko „Ślady obecności” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Rosiek-Buszko „Ślady obecności” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Rosiek-Buszko urodziła się w Gliwicach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ze specjalnością ceramika artystyczna. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz rysunek filmowy na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1979 roku.

Zajmuje się tkaniną unikatową, papierem ręcznie czerpanym, ceramiką unikatową. Maluje pastele oraz akwarele. Fascynuje się fotografią. Od roku 1991 współtworzy działającą na Śląsku grupę tkacką Przekaz. Nauczyciel dyplomowany. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Stowarzyszenia Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień oraz stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W 2003 roku uzyskała prestiżowe stypendium artystyczne Artists in Residence’03 Mino Paper Art Village Project w Japonii.

Prezentowała swe prace na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w galeriach Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Francji, Włoch, Ukrainy, Mołdowy oraz w cyklu wystaw w USA i Japonii.

Prace w zbiorach: Muzeum Śląskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Piaristen Kunst Forum w Wiedniu /Austria, Narodowego Muzeum Papieru w Mino /Japonia oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Japonii, USA, Kanadzie, Anglii, Francji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Norwegii i Włoszech.

Ślady obecności są wystawą towarzyszącą 14. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.

Ewa Rosiek-Buszko, Ślady obecności
14 czerwca – 21 lipca 2013 r.
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Kraków

Dodaj komentarz