• 2013-07-11

Rykarda Parasol zaśpiewa w Operze Leśnej

Kolejnym artystą z cyklu Koncerty pod sceną w sopockiej Operze Leśnej jest Rykarda Parasol, która w ramach polskiej trasy koncertowej wystąpi 14 lipca w Klubie Pod Sceną, prezentując materiał z nowego albumu Against The Sun.

Rykarda Parasol (źródło: mat. prasowe)

Rykarda Parasol (źródło: mat. prasowe)

Rykarda Parasol wraca z trzecim autorskim albumem, nagranym i wyprodukowanym w San Francisco. Płytę zapowiada singiel The Cloak of Comedy. Artystka pochodząca z San Francisco studiowała śpiew operowy, jednak w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę Here She Comes.

Pierwszym pełnowymiarowym albumem był wydany w Europie Our Hearts First Meet w 2008 roku. Wydany rok później album For Blood And Wine ugruntowuje jej pozycję jako czołowej przedstawicielki sceny folk/ rock noir i przywołuje porównania z artystami takiego pokroju jak Nick Cave, John Cash, Lou Reed, a od strony literackiej jej mroczne opowieści porównywane są do prozy Williama Faulknera i poezji Christiny Rosetti.

Nowy album Against The Sun ukazał się w Polsce 15 kwietnia. Muzyczne tropy prowadzą tym razem w stronę amerykańskiej muzyki soul i francuskiego popu, literacko odwołuje się – podobnie jak na poprzednich albumach – do osobistych przeżyć artystki.

Koncert Rykardy Parasol:
14 lipca 2013 r., godz. 21.00
Klub Pod Sceną, Opera Leśna w Sopocie

Dodaj komentarz