• 2013-07-11

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia

13 lipca o godz. 13.00 w Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze zostanie otwarty Letni Pawilon – tymczasowa instalacja autorstwa Basi Niemiec.

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia, proj. Basia Niemiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia, proj. Basia Niemiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia jest odpowiedzią na raport – społeczną koncepcję zagospodarowania Parku Tysiąclecia, przygotowaną we współpracy z mieszkańcami w 2012/2013 roku.

Został zaprojektowany przez Basię Niemiec jako tymczasowa instalacja, która docelowo ma być wypełniana pomysłami na spędzanie wolnego czasu na terenie parku przez jego użytkowników w okresie letnim. Pawilon to przede wszystkim nowe miejsce spotkań mieszkańców, które dodatkowo będzie pełniło funkcję punktu informacyjnego o projekcie rewitalizacji społecznej Parku i jej drugim etapie: Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej. Będzie to także centralny punkt wymiany książek w ramach akcji bookcrossingowej, realizowanej z inicjatywy Mediateki Szklana Pułapka. Do aktywizacji placu, na którym powstanie pawilon włączy się także działająca od niedawna Kooperatywa Spożywcza, która zachęca mieszkańców do wspólnego uprawiania ogródka miejskiego w Parku Tysiąclecia.

Każdy z mieszkańców może wpłynąć na kształt tego miejsca poprzez realizację własnych pomysłów na działania kulturalne i społeczne, które mogłyby mieć miejsce wokół pawilonu.

Organizatorzy zachęcają do zabrania na piknik własnych wypieków i potraw.

Basia Niemiec – absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, projektantka związana z Zieloną Górą. Od 2012 roku współpracuje z Fundacją Salony.

Organizatorzy: Fundacja Salony i BWA Zielona Góra
Współpraca: Cukier Projekt, Mediateka Szklana Pułapka, Zielonogórska Kooperatywa Spożywcza

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia  
13 lipca – wrzesień 2013 r.
Park Tysiąclecia
Zielona Góra

Dodaj komentarz