• 2013-07-10

Laurel Nakadate: Wolf Knife w MSN

12 lipca o godz. 19.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na projekcję dokumentu Laurel Nakadate pt. Wolf Knife (Nóż z wilczą rękojeścią).

Kadr z filmu „Wolf Knife” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Wolf Knife” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wolf Knife to niepokojący dokument Laurel Nakadate. Artystka wyruszyła w podróż życia, podążając za dwoma szesnastolatkami, które opuszczają rodzinne Hollywood w stanie Floryda w poszukiwaniu przygód na amerykańskich bezdrożach.

Podobnie jak w serii fotografii Lucky Tiger pokazywanej na wystawie W sercu kraju w kontekście nowych strategii feministycznych, tak również w swoim pełnometrażowym filmie artystka porusza tematy cielesności i kuszenia, jednocześnie bawiąc się konwencją kina drogi i opowieści o dojrzewaniu.

Mimo niewielkiego budżetu, amatorskiej obsady i improwizowanego scenariusza, Nakadate zdołała uchwycić przekleństwo niewinności. Subtelne gesty i stany emocjonalne nastoletnich aktorek oraz niepokojąca atmosfera dalekie są jednak od błyszczącej estetyki MTV. Posługując się bezkompromisową formą, Nakadate opowiada o ciemnej stronie dziewczęcych pragnień i zaciera granicę między dokumentacją, kreacją a wojeryzmem.

Wolf Knife (Nóż z wilczą rękojeścią), reż. Laurel Nakadate
12 lipca 2013 r., godz. 19.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Warszawa

Dodaj komentarz