• 2013-07-10

Francuski uśmiech – teatr ogrodowy w Dworku Białoprądnickim

15 lipca w na ogrodowej scenie teatralnej Dworku Białoprądnickiego w Krakowie, zobaczyć będzie można Teatr Proscenium z wyjątkowym projektem zatytułowanym: Teatralny Hyde Park.  Teatr ogrodowy organizowany jest w Dworku Białoprądnickim po raz 10.

Teatralny Hyde Park „Trzy kolory humoru francuskiego" (źródło: materiały prasowe)

Teatralny Hyde Park „Trzy kolory humoru francuskiego" (źródło: materiały prasowe)

Każdy poniedziałkowy wieczór w lipcu i sierpniu, to w Dworku Białoprądnickim święto teatru. Goście będą mogli oglądać interesujące spektakle nie tylko w tradycyjnej formie, ale i rewie musicalowe, kabarety czy teatr piosenki.

Teatralny Hyde Park, autorski projekt Ziuty Zającówny,  jest cyklicznym zdarzeniem scenicznym, pełnym  niespodzianek, w którym każdy może być widzem, ale też w ma szansę włączyć się do artystycznego działania. Spektakle z tego cyklu prezentują małe formy teatralne i miniatury sceniczne, które rzadko są pokazywane w teatrach instytucjonalnych.

15 lipca o godzinie 19.00, artyści zapraszają swoją widownię na przedstawienie pełne absurdalnego humoru, burleski, bufonady okraszonej nutką liryzmu: Trzy kolory humoru francuskiego. Na białoprądnickiej scenie pojawią się jednoaktówki francuskich autorów, takich jak Eugène Ionesco, Pierre Henri Cami, Théodore de Banville i Pierre Dac. Tytułowe trzy kolory to nawiązanie do barw flagi francuskiej, które będą tworzyły atmosferę poszczególnych części.

Teatralny Hyde Park
15 lipca 2013 roku, godz. 19.00
Dworek Białoprądnicki w Krakowie

Dodaj komentarz