Rafał Boettner-Łubowski stawia Pytania bez odpowiedzi

Od 19 lipca w Galerii Wozownia w Toruniu będzie można oglądać wystawę prac Rafała Boettnera-Łubowskiego pt. Pytania bez odpowiedzi.

Rafał Boettner-Łubowski, „Pytania bez odpowiedzi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Boettner-Łubowski, „Pytania bez odpowiedzi” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prac Rafała Boettnera-Łubowskiego pt. Pytania bez odpowiedzi w toruńskiej Galerii Wozownia prezentować będzie aranżacje przestrzenne, wykorzystujące zarówno tradycyjne rozwiązania rzeźbiarskie (odlewy z brązu i gipsu, nawiązujące do klasycznych w rodowodzie przedstawień antycznych), jak i niekonwencjonalne środki artystyczne, takie jak: adaptacja rzeczywistych przedmiotów, cyfrowa projekcja obrazu, czy wielkoformatowe zapisy fotograficzne. Tytuł wystawy odnosi się do praktyki stosowanej przez artystę, który w ramach swych wypowiedzi wizualnych stawia pytania, które zapraszać mają odbiorców do rozważań na temat współczesnej kultury i sztuki, ale jednocześnie uniemożliwiają formułowanie klasycznie klarownych i jednoznacznych odpowiedzi. Pokazy odbędą się w Galerii Sztania i w Galerii Archiwum toruńskiej Galerii Wozownia. Zaprezentowane zostaną prace: Pytania bez odpowiedzi (2012), Hommage à l’objet (?) ou Hommage à Man Ray (?) (2007-2012) oraz Cytacje III/2010: Hommage à Giulio Paolini? (2010).

Rafał Boettner-Łubowski to artysta sztuk wizualnych. Doktor nauk o sztukach pięknych. Studia w latach 1994-2000 w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie rzeźby w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Petruka. Tworzy instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie utrzymane w poetyce klasycznego posągu. Laureat kilku stypendiów artystycznych, między innymi Stypendium dla Młodych Twórców Kapituły Miasta Poznania (1999) i Stypendium Ministra Kultury z Funduszu Promocji Twórczości (2005). Swoje prace prezentował na 20. wystawach indywidualnych i ponad 40. wystawach zbiorowych. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rafał Boettner-Łubowski, Pytania bez odpowiedzi
Wernisaż: 19 lipca 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2013 roku
Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

Dodaj komentarz