Lub design! Lublin w kolorze

13 i 14 lipca lubelskie Warsztaty Kultury w ramach cyklu Lub design! zapraszają na warsztaty dla dzieci 6+ pt. Lublin w kolorze.

Lub design! – warsztaty dla dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lub design! – warsztaty dla dzieci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem warsztatu jest znalezienie koloru Lublina. Organizatorzy zwrócą uwagę na problem kolorystycznej kakofonii i estetycznego chaosu śródmiejskich ulic zalewanych niespójnymi plastycznie billboardami i szyldami.

Pierwszego dnia wspólnie z rodzicami wybiorą się na spacer po mieście. Uczestnicy dostaną cyfrowe aparaty i zrobią̨ zdjęcia tych miejsc Lublina, które uważają̨ za kolorystycznie chaotyczne lub tych, które uważają̨ za dobry przykład przemyślanego użycia koloru w architekturze. W miejscach wskazanych przez uczestników wykonana zostanie seria zdjąć, która posłuży do wykonania panoram sferycznych 360 st.

Drugiego dnia warsztatu wszystkie wnioski ze spaceru zostaną zebrane, uczestnicy poddadzą analizie zdjęcia satelitarne, glebowe i klimatyczne Lublina. Finalnie wybiorą kolor (lub kolory), które zostaną wykorzystane w tworzeniu interaktywnych, flashowych animacji.

Dzięki przygotowanej interaktywnej prezentacji i wykorzystaniu sensorów ruchu, każdy z uczestników będzie mógł zmieniać kolorystykę lubelskich ulic, szyldów i elewacji.

Prowadzenie:

Edyta Ołdak – absolwentka ASP w Warszawie, założycielka Stowarzyszenia Z Siedzibą w Warszawie i jego Prezeska. Przybliża miasto mieszkańcom poprzez realizowane z nimi projekty, tropi oddolne, partyzanckie ingerencje w tkankę̨ miejską. Miłośniczka tymczasowej architektury i tymczasowości jako takiej. Autorka publikacji, stypendystka Ministra Kultury.

Paweł Heppner – specjalista ds. współczesnych mediów, stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autor zdjęć i muzyki na polu niezależnego kina, webdeveloper – projektant portali internetowych, autor kursów i szkoleń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Lublin w kolorze – warsztaty dla dzieci 6+
13-14 lipca 2013 r, godz. 11.00-13.00
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Lublin

Dodaj komentarz