• 2013-07-10

Letni etap trasy Podróż na Wschód Armii

Zespół Armia kontynuuje trasę koncertową Podróż na Wschód, promującą płytę pod tym samym tytułem, wydaną na jesieni ubiegłego roku. W lipcu Armia zagra m.in. podczas Slot Art Festivalu, Festiwalu Słowo Lub Czyny oraz Festiwalu Piosenki Inteligentnej.

Armia, „Podróż na Wschód" (źródło: mat. prasowe)

Armia, „Podróż na Wschód" (źródło: mat. prasowe)

Armia występuje w rozszerzonym, siedmioosobowym składzie. Przekrojowy program koncertowy zawiera wybrane utwory z bogatego repertuaru zespołu, często w nowych odsłonach, niektóre w wersjach akustycznych. Na koncertach nie brakuje oczywiście armijnych klasyków, jak Aguirre, Niezwyciężony czy Jeszcze raz, jeszcze dziś.

10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Armia znana jest z koncertów o niepowtarzalnej atmosferze, czego zapisem jest 5 wydawnictw live.

27 listopada 2012 roku ukazała się nowa płyta ARMII – Podróż na Wschód. Album zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie zdjęciowym filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na nim wybrane kompozycje zespołu, często w nowych odsłonach, od Aguirre z pierwszej płyty, przez Popioły i Dom przy moście, po Green z wydanej w 2009 płyty Freak, niektóre w akustycznych aranżacjach. W nagraniach, poza podstawowym składem, uczestniczyli muzycy związani wcześniej z zespołem, m. in. jeden z jego założycieli Sławek Gołaszewski i nieodżałowany Piotr Stopa Żyżelewicz. Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy Towards The East, w akustycznych interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka. Nad finalnym brzmieniem płyty czuwali Marcin Bors i Rafał Frantz Giec.

Na przestrzeni lat w zespole grało wielu zasłużonych dla polskiej sceny rockowej muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – głos, Rafał “Frantz” Giec – gitara, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe, Paweł Piotrowski – gitara basowa, Przemek Pacan – perkusja. Z zespołem współpracują: Gerard Nowak – głos, gitara akustyczna, Karol Nowacki – akordeon, instrumenty klawiszowe, Łukasz Kluczniak – saksofon

Trasa koncertowa Armii, Podróż na Wschód:
12 lipca 2013 roku – Slot Art Festival, Lubiąż
13 lipca 2013 roku – Festiwal Słowo Lub Czyny, Lubczyna
14 lipca 2013 roku – Latarnia Morska, Kołobrzeg
17 sierpnia 2013 roku – Festiwal Piosenki Inteligentnej Bez Lipy, Olsztyn

Dodaj komentarz