• 2013-07-09

Zabawowe i twórcze Zamkowe Lato dla Dzieci

W lipcu i sierpniu Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy w ramach Zamkowego Lata dla Dzieci. W programie między innymi spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, historyczna gra przestrzenna i odkrywanie sekretów zamkowego dziedzińca.

Zamkowe Lato dla Dzieci – logo (źródło: materiały prasowe)

Zamkowe Lato dla Dzieci – logo (źródło: materiały prasowe)

Podczas Zamkowego Lata dzieci będą miały okazję zapoznać się bliżej z tą formą sztuki, jaką jest teatr. W każdy wtorek wystawiać spektakle dla dzieci będą teatry z całej Polski, takie jak Teatr Maska z Rzeszowa, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Teatr Lalek Buratino, Teatr Zielone Słońce, Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha oraz Teatr Fuzja. Czekają jednak nie tylko przedstawienia, w których scena stanowi granicę oddzielającą aktora od widza. Podczas specjalnego bloku Teatr na dotyk zaprezentowane zostaną kameralne formy sceniczne, a dzieci zapoznają się z klasycznymi technikami teatralnymi, takimi jak kukiełki czy lalki, i staną się bezpośrednimi uczestnikami spektaklu. Ofertę związaną z teatrem wzbogacą warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów Teatru Buratino oraz Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Dzieci z upodobaniem do zajęć artystycznych będą miały szansę rozwinąć zainteresowania na warsztatach Maski i Papierowa rozeta, poznać tajniki tworzenia filmowej animacji, fotografii oraz zaczarowanej muzyki. Codziennie na małych plastyków czekać będą piknikowe zestawy rysunkowe, zawierające szkicownik, podkładkę oraz przybory do rysowania.

Poznański Zamek w okresie lata stanie się nie tylko miejscem twórczych uniesień, ale też strefą zabawy. Ze swymi wielbicielami spotka się książkowa Cecylia Knedelek. Miłośnicy historii i zagadek odbędą poszukiwania Sekretów Zamkowego Dziedzińca lub zwiedzą zamek w sposób klasyczny. Młody uczestnik zabaw będzie mógł także uczestniczyć w grze-podróży przestrzeniami zamkowymi, śladami historii i wyobraźni. Poznawanie oraz interpretowanie tajemnic doprowadzi go do rozszyfrowania kodu dostępu do Zamku, wzorem twórców Enigmy. Nagrodą dla dzielnego poszukiwacza będzie Klucz Kultury do Zamku.

Zamkowe Lato dla Dzieci
Od 9 lipca do 20 sierpnia 2013 roku
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Dodaj komentarz