• 2013-07-09

Jubileuszowy Willkommen w Zoppotach

12 lipca pod szyldem Teatru Wybrzeże odbędzie się pięćdziesiąty spektakl Willkommen w Zoppotach Adolfa Nowaczyńskiego. Jubileuszowy pokaz w reżyserii Adama Orzechowskiego odbędzie się na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Teatr Wybrzeże (źródło: mat. prasowe)

Teatr Wybrzeże (źródło: mat. prasowe)

Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi, żeby na organizowanym przez siebie festiwalu, na który zaprosiło się spektakle reżyserowane przez Maję Kleczewską i Jana Klatę, wyjść z czymś takim. Ale premiera Willkommen w Zoppotach wyreżyserowanej przez Adama Orzechowskiego, dyrektora Teatru Wybrzeże, na IV Festiwal Wybrzeże Sztuki, pokazuje że czasami odwaga popłaca.

Jarosław Zalesiński

Sopot na chwilę przed wybuchem I wojny światowej. Snobistyczna salonowa elita przybyła tutaj z trzech różnych zaborów, a nawet z Paryża, w plażowym gapipudle, modnej kawiarni z widokiem na kąpielisko, nieustannie oddaje się flirtom i intrygom, plotkuje i obgaduje, w kawiarnianych dysputach wykazuje się obeznaniem z aktualnymi trendami w modzie, sztuce a nawet filozofii, o polityce oczywiście nie zapominając. Domorosły polityk z Galicji próbuje nawet zmienić losy wielkiej światowej polityki… Do kurortu przybył bowiem Otto XXIX, książę Gelsenkirchen-Recklingshausen, którego wstawiennictwo w ważnych salonach może przywrócić Polsce upragnioną wolność. Trzeba tylko podsunąć marionetkowemu następcy tronu atrakcyjną zdobycz, wszak wiadomo, że kobiety zmieniają losy świata….

Spektakl reżyserowany jest przez Adama Orzechowskiego, autorem scenografii jest Magdalena Gajewska, opracowanie muzyczne wykonał Rafał Kowalczyk. Premiera odbyła się 1 lipca 2011 na Scenie Kameralnej.

Willkommen w Zoppotach
12 lipca 2013 r., godz. 18.00
Scena Kameralna, Sopot

Dodaj komentarz