• 2013-07-09

Morfina w Drugiej Strefie

Teatr Druga Strefa w Warszawie wystawia przez całe wakacje. W tym czasie zaplanowane zostały również trzy premiery, m.in. Morfina o.o5 w reżyserii Marka Żerańskiego, na podstawie tekstu Michaiła Bułhakowa. Premiera została zaplanowana na 11 lipca 2013 roku.

Teatr Druga Strefa, „Morfina" (źródło: mat. prasowe)

Teatr Druga Strefa, „Morfina" (źródło: mat. prasowe)

Czy wyobrażacie sobie, że podczas wakacyjnych wyjazdów, w opuszczonym domu znajdujecie zakurzony stary zeszyt, otwieracie, zaczynacie czytać i jest to dziennik morfinisty…. Pamiętnik choroby niemalże; od wyjazdu na prowincję poprzez początek i rozwój nałogu, po decyzję o samobójczej śmierci. Wspomnienia o jego straszliwym nałogu, ucieczka w nieznane i chęć samo wyniszczenia – doprowadza do tragedii i samobójstwa.

Teatr Druga Strefa, „Morfina" (źródło: mat. prasowe)

Teatr Druga Strefa, „Morfina" (źródło: mat. prasowe)

Postać nałogowca może okazać się bardzo bliska, gdyż wiele fragmentów pozostaje bez odpowiedzi. Spektakl można zrozumieć na wiele sposobów. Jakich? Tego widzowie dowiedzą się po obejrzeniu przedstawienia, a wnioski pozostaną w osobistych dziennikach, do których nikt nie ma dostępu.

Spektakl oparty jest na opowiadaniu autorstwa Michała Bułhakowa, w przełożeniu Ałły Sarachanowej, tekst opracował Maciej Wojtyczko.

Premiera: Morfina 0,05
11 lipca 2013
ul. Magazynowa 14, Teatr Druga Strefa
Warszawa

1 komentarz do artykułu “Morfina w Drugiej Strefie”

  1. Paweł

    Jeśli ktoś czytał o eksperymentach z aktorami Grotowskiego – to jest coś takiego! W małej duszne sali duszna atmosfera, a po wyjściu z teatru – katharsis. Polecam, gdyż niewielu jest takich aktorów, jak mój brat :-) .

Dodaj komentarz