• 2013-07-09

Dzień otwarty School of Form

20 lipca poznańska School of Form zaprasza na dzień otwarty, podczas którego będzie można zobaczyć studenckie projekty z ostatnich lat oraz wziąć udział w oryginalnych warsztatach projektowych.

Słodki dizajn – warsztaty ceramiczne, fot. Agata Dąbrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słodki dizajn – warsztaty ceramiczne, fot. Agata Dąbrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach oglądania prac studentów, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat, będzie można zobaczyć: projekcje multimedialne, obiekty interaktywne, projekty graficzne (Communication Design), makiety projektowe, aranżacje przestrzeni, obiekty (Domestic Design); będzie można zobaczyć jak działa laser, przemysłowy robot Kuka, drukarka 3D (Industrial Design) oraz przekonać się, że moda ma wiele wspólnego z architekturą (Fashion Design).

Ponadto będzie można wziąć udział w oryginalnych warsztatach projektowych, posłuchać o idei szkoły; dowiedzieć się więcej o stypendiach i konkursie o bezpłatne miejsce, skonsultować swoje pomysły na prezentację.

Warsztaty do wyboru:

 • Smocking w naszej szafie. Jak sprawić, by garderoba nabrała osobistego charakteru i przeżyła drugą młodość? Wykorzystując smocking – tradycyjną metodę ozdabiania tkanin – można odświeżyć swoje ulubione bluzki i nadać im niepowtarzalnego uroku. Robótki doskonale sprawdzają się także pod chmurką – nad jeziorem czy w parku prace z igłą i nitką idą błyskawicznie!
  Prowadzenie: Dorota Jasiak, kierownik pracowni krawieckiej School of Form.
 • Od prototypu do obiektu.  Jednym z najważniejszych etapów procesu projektowego jest prototypowanie. Pozwala ono na realne ocenienie tego, czy tworzony przez nas obiekt będzie działał czy popsuje się już w trakcie robienia. Zaoszczędza też kłopotów przy wykonywaniu rzeczy w realnej skali, pozwala na określenie tego, co może być problematyczne. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się jak zmieniać ideę w projekt, kilka nakreślonych na kartce kresek w bryłę, potem w gotowy obiekt. Na warsztat wzięty zostanie stół. Coś, co wydaję się nieskomplikowane, jasne, bo co w tym trudnego? Ot, blat i nogi. Uczestnicy zobaczą, że można to zrobić zupełnie inaczej i że to wcale nie musi być takie proste i banalne. Z warsztatów wyjdą z własnym stołem w ręce, oczywiście w mikroskali.
  Prowadzenie: Aleksandra Szostakowska, studentka II roku Industrial Design
 • Słodki dizajn – warsztat ceramiczny.  Miód jest słodki, zdrowy i pyszny. Ale także… klejący. Koniec z koszmarem oblepionych słoików i brudnym stołem! Rozpoczynamy dizajnową miodową rewolucję – na warsztatach zaprojektujesz i wykonasz ceramiczne pojemniki na miód. Jeden, kilka, a może całą serię?
  Prowadzenie: Pola Lisowska, studentka II roku Domestic Design

Program Dnia Otwartego:

 • godz. 12.00-17.00 – warsztaty (zapisy wkrótce)
 • godz. 14.30-15.30 – O związkach design-u z humanistyką, czyli jak uczymy w School of Form – prezentacje o innowacyjnym systemie nauczania School of Form (przerwa w warsztatach)
 • godz. 15.30-17.00 – konsultacje z wykładowcami
 • godz. 17.00 – zakończenie

Dzień otwarty School of Form
20 lipca 2013 r., godz. 12.00-17.00
School of Form
Poznań

Dodaj komentarz