• 2013-07-08

VII Summer Music Festival – Wieliczka 2013

6 lipca rozpoczyna się VII Summer Music Festival – Wieliczka 2013. Do 14 lipca w będzie można wysłuchać koncertów muzyki filmowej, symfonicznej, jazzowej, operowej, operetkowej, musicalowej, kabaretowej oraz pop w najciekawszych miejscach Wieliczki.

VII Summer Music Festival – Wieliczka, plakat (źródło: mat. prasowe)

VII Summer Music Festival – Wieliczka, plakat (źródło: mat. prasowe)

Dwa koncerty Summer Music Festivalu odbędą się w obiektach wpisanych na listę UNESCO – w kopalni soli i Zamku Żupnym. Wieliczka gościć będzie znakomitych artystów, muzyków, solistów, tancerzy, aktorów zarówno z kraju jak i zagranicy. Nie zabraknie także gwiazd telewizyjnych takich jak Bogusław Kaczyński czy Jacek Cygan. W ramach festiwalu odbędzie się 8 koncertów.

Koncert Inauguracyjny Jeszcze polska muzyka 6 lipca, godz. 19.00 – dziedziniec Zamku Żupnego
Dyrygenci: Massimiliano Caldi (Włochy), Jerzy Sobeńko
Prowadzenie: Jolanta Suder i Jacek Cygan

W pierwszej części koncertu zostaną wykonane najpiękniejsze tematy z gatunku polskiej muzyki filmowej w aranżacji Jerzego Sobeńko; dzieła skomponowane przez Wojciecha Kilara, Michała Lorenca i Zygmunta Koniecznego. W programie, między innymi, muzyka z takich filmów jak Pan Tadeusz, Trędowata, Noce i dnie, Stawka większa niż życie, Bandyta, Vabank, Czarne chmury. W drugiej części koncertu zostanie wykonane jedno z największych dzieł rosyjskiego kompozytora Modesta Musorgskiego Obrazki z wystawy. Zostaną one wykonane według najbardziej znanej na świecie instrumentacji Maurycego Ravela. Obrazki z wystawy to wyjątkowo ilustracyjna muzyka, dlatego też, aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię słuchaczy zostały napisane specjalne komentarze do każdego obrazka przez Jacka Cygana, który będzie gospodarzem tej części koncertu.

Koncert W starym kinie 12 lipca, godz. 18.00 w komorze A. Długosza w Muzeum kopalni soli

Koncert poświęcony będzie polskiej i światowej muzyce filmowej lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Wystąpi znakomity krakowski zespół Boba Jazz Band, prowadzony przez jednego z najwybitniejszych specjalistów tego gatunku muzycznego Jana Bobę. Wykonawczynią przebojów okresu XX – lecia międzywojennego będzie Ewa Romaniak.

VII Summer Music Festival – Wieliczka 2013
od 6 do 14 lipca 2013 roku
Wieliczka

Dodaj komentarz