• 2013-07-08

Slot Art Festival 2013

W dniach od 9 do 13 lipca odbędzie się XXI edycja Slot Art Festival w Lubiążu. Festiwal to 8 scen muzycznych, na których wystąpi m.in. Paula i Karol, Fismoll i Armia. Festiwal to także warsztaty artystyczne, kino, wystawy, scena literacka, spotkania i wykłady.

Slot Art Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

Slot Art Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

Oprócz różnorodnych wydarzeń z każdej dziedziny sztuki Slot Art Festival odbędzie się w niezwykłych wnętrzach XVII-wiecznego pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu pod Wrocławiem. W zamku na pięć lipcowych dni rozkwitają kafejki, kluby muzyczne i happeningi.

Na dużej scenie festiwalu zagrają m.in. Marika, Armia, Ścianka, Maleo Reggae Rockers oraz Paula i Karol. Scena HC/Punk to legendy polskiego undergroundu, m.in. Inkwizycja z charyzmatycznym Dariuszem Eckertem i Hard To Breathe – obecnie jeden z najdłużej działających zespołów warszawskiej sceny hardcore punk. Scena klubowa oferuje całonocne szaleństwa w klasztornych podziemiach przy rytmach nufunk, house poprzez cięższe gatunki muzyki klubowej jak breakbeat, dubstep, drum and bass do future bass. Miłośnicy bardziej refleksyjnych nastrojów spotykają się w klimatycznej katedrze, gdzie scena doświadczalna serwuje melancholijne brzmienia kojarzące się z dokonaniami skandynawskich artystów – tu m.in. zagra Fismoll. Mała scena to konkurs młodych kapel, jest także scena unplugged i reggae tent.

Ważną atrakcją festiwalowych nocy jest kino. W tym roku w kinie m.in. Imagine Andrzeja Jakimowskiego, nagradzany Powrót Andrieja Zwiagincewa i Co wiesz o Elly irańskiego reżysera Asgara Fahradiego, którego Rozstanie otrzymało Oskara za najlepszy film nienglojęzyczny w 2012 r.

Mimo zmęczenia całonocnymi szaleństwami, warto wstać wcześnie i wziąć udział w festiwalowym życiu już od przedpołudnia. Na uczestników czekają dziesiątki warsztatów manualnych, muzycznych, sportowych i scenicznych. Jeśli chcesz nauczyć się kaligrafii, tricków z yoyo, śpiewu alikwotowego, gry na łyżkach, błysnąć w towarzystwie umiejętnościami kuglarskimi bądź tanecznymi – warsztaty to coś dla Ciebie. A jeśli chcesz się po prostu zrelaksować – wybierz tor skimboardowy i skate rampę przygotowane przez ekipę MSP Extreme.

Równocześnie uczestnicy mogą wybrać się na jeden z kilku wykładów poruszających tematy społeczne, kwestie związane z rozwojem osobistym i sztuką. Swój udział w festiwalu potwierdzili m.in. Robert Friedrich – Litza – lider Luxtorpedy, człowiek-instytucja polskiej sceny rockowej, Krzysztof Czyżewski – Animator kultury, eseista, tłumacz, dyrektor Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach, w latach 2012-2013 dyrektor artystyczny projektu ESK 2016.

Slot Art Festival w Lubiążu
Od 9 do 13 lipca 2013 roku

Dodaj komentarz