• 2013-07-08

Melancholia zremiksowana

Singiel duetu Rebeka Melancholia powraca w wersjach tanecznych, przygotowanych przez portugalskiego mistrza disco house’u – Moullinexa, specjalistów od disco-popu z Belgii – Shindu oraz electro-popowy Kamp.

 „Melancholia Remixed", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Melancholia Remixed", okładka (źródło: mat. prasowe)

W zremiksowanej wersji Melancholii Moullinexa znajduje się wszystko, co definiuje jego niepowtarzalny styl – bezpretensjonalne linie syntezatorów, potężne partie basu i melodyjne pasaże. Portugalczyk przygotował parkietowy hit, który tym razem brzmi niezwykle subtelnie, mrocznie, a wręcz niepokojąco!

Ciepłe, analogowe klawisze w remixie autorstwa Shindu doskonale podkreślają tytułową melancholię. Napędzany minimalną wręcz melodią i charakterystycznym brzmieniem syntezatora, remix belgijskiego duetu staje się idealną ścieżką dźwiękową na nocną przejażdżkę. Fani Glass Candy i Kavinsky’ego powinni być zachwyceni.

Kamp! nie po raz pierwszy uderza w mocno parkietowy ton, przynosząc taneczną euforię i potężny zastrzyk energii, nie tracąc przy tym nic ze swojej muzycznej wrażliwości i melancholii oryginału. Tego lata remix Kamp! może stać się kulminacją niejednej imprezy.

Lista utworów:
1. Rebeka – Melancholia (Moullinex remix)
2. Rebeka – Melancholia (Shindu remix)
3. Rebeka – Melancholia (Kamp! remix)

Rebeka – początkowo solowy projekt Iwony Skwarek. W 2010 roku, za sprawą Bartosza Szczęsnego, zmienił się w duet. Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma. Rebeka ma na koncie także zagraniczne sukcesy, m.in. wydanie singli Stars i Nothing to give w portugalskiej wytwórni Discotexas, a także udział w festiwalach The Great Escape (Wielka Brytania) i C/O Pop (Niemcy).

Debiutancki album Rebeki Hellada ukazał się 17 maja 2013 roku nakładem Brennnessel Records.

Dodaj komentarz