• 2013-07-08

Jan AP Kaczmarek i Diego Navarro na FMF

Utwory polskiego zdobywcy Oscara – Jana AP Kaczmarka, a także wybitnego kompozytora i dyrygenta Diego Navarro zabrzmią podczas tegorocznej Wielkiej Gali Muzyki Filmowej, podczas Festiwalu Muzyki Filmowej rozpoczynającego się 26 września w Krakowie.

Jan AP Kaczmarek (źródło: mat. prasowe)

Jan AP Kaczmarek (źródło: mat. prasowe)

Wybór kompozytorów, którzy regularnie goszczą na FMF jest potwierdzeniem siły relacji i współpracy pomiędzy Krakowem, Santa Cruz de Tenerife oraz Poznaniem. Na świecie jest ledwie kilka festiwali muzyki filmowej – wagę tej współpracy należy nieustannie podkreślać. – komentuje Izabela Helbin – dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Kompozytorzy i eksperci FMF są często gośćmi także festiwali na Teneryfie i w Poznaniu, przykładem takiego obiegu wspólnie wykreowanych projektów jest koncert muzyki Jana AP Kaczmarka prezentowany i w Krakowie i na Teneryfie, koncerty Alien. Biomechanical Symphony prezentowany przez Navarro na Teneryfie i w Krakowie, ale także m.in. wspólne relacje Poznania i Krakowa z Varese Sarabande.

W tej branży bardzo ważne jest wspólne kreowanie projektów muzycznych, wspólne popularyzowanie muzyki pisanej na potrzeby ekranu. Mamy poczucie, że jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Na gali poświęconej muzyce filmowej, nie może zabraknąć nazwisk Navarro i Kaczmarka. – mówi Robert Piaskowski – Dyrektor Programowy FMF.

Wielka Gala Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 20.00 w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Krakowie. Oprócz Jana A.P. Kaczmarka i Diego Navarro udział w niej potwierdzili: Alberto Iglesias, Don Davis, Trevor Morris, Gavin Greeneway oraz Abel Korzeniowski.

Koncert Jana AP Kaczmarka i Diego Navarro, Wielka Gala Muzyki Filmowej:
28 września 2013 r., godz. 20.00
Hala Oscylowni ArcelorMittal Ponad
Kraków

Dodaj komentarz