• 2013-07-06

Tajemnice Krakowa – dla małych wybrańców i pasjonatów historii

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa organizuje wakacyjny cykl spotkań z historią, dedykowany przede wszystkim dla dzieci w wieku od 6-tego do 10-tego roku życia. W jego ramach najmłodsi będą mogli poznać najciekawsze miejskie legendy oraz zgłębić tajemnice Krakowa. Zapoczątkowany 7 lipca cykl spotkań potrwa do 25 sierpnia.

Świat legend, tradycji, opowieści o odwadze i męstwie stoi tego lata otworem przed młodymi ludźmi ciekawymi świata. Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać nudy. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zapewnia szereg interesujących warsztatów, w ramach których dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej o życiu naszych przodków oraz poznać historię Krakowa, o której nie mówi się na lekcjach. Pierwsze spotkanie dotyczące mody średniowiecznej obędzie się w niedzielę 7 lipca o godz. 10.00 w Wieży Ratuszowej.  W czasie kilkutygodniowej wyprawy poprzez wieki organizatorzy zapraszają szczególnie do wzięcia udziału w zajęciach plastyczno-teatralnych, którym towarzyszyć będą opowieści o smoku wawelskim, hejnaliście i Lajkoniku bądź o dwóch wieżach i dwóch braciach.

Młodzież i dorośli nie mogą się poczuć pominięci. Pod patronatem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa odbędzie się tego lata również cykl interesujących wykładów zarówno dla pasjonatów dawnych dziejów, rodzimego malarstwa, jak i osób, dla których Kraków jest ważnym miejscem. W ramach prelekcji, które odbywać będą się w kilku znaczących miejscach Krakowa, ukazana zostanie relacja między historią a malarstwem Artura Grottgera oraz Jacka Malczewskiego. Organizatorzy zapewniają, że wyruszając szlakiem bohaterów powstania styczniowego, czy podziwiając wystawę W bój lećmy zwyciężać, uczestnicy poczują ducha przeszłości oraz poznają pasjonujące szczegóły dotyczące zrywu wolnościowego z 1963 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny,  na warsztaty dla dzieci obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja, której można dokonać  w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Cykl spotkań z historią Krakowa
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
07 lipca  do 25 sierpnia 2013
Kraków

Dodaj komentarz