• 2013-07-06

Młodzi autorzy w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi zaprasza 12 i 13 lipca do Muzeum Książki Artystycznej na Forum Młodej Literatury – wydarzenie promujące najmłodszą polską literaturę.

Forum Młodej Literatury - plakat (źródło: materiały prasowe)

Forum Młodej Literatury - plakat (źródło: materiały prasowe)

Piątek będzie dniem roczników 90., a sobotę zdominuje twórczość urodzonych w latach 80. W ciągu dwóch dni festiwalowych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem młodych pisarzy i poetów, promocja książek rozpoczynających serię poetycką Forum Młodej Literatury, spotkanie z autorką kryminałów Gają Grzegorzewską oraz Turniej Jednego Wiersza. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w targach pism młodoliterackich oraz warsztatach poetyckich i prozatorskich prowadzonych przez Przemysława Owczarka i Agnieszkę Drotkiewicz.

Forum Młodej Literatury to wydarzenie przede wszystkim literackie, w jego programie nie zabraknie jednak akcentów filmowych i muzycznych, takich jak pokazy najnowszej polskiej animacji oraz koncerty The Washing Machine i Fonetyki.

Festiwal będzie miał formę literackiego pikniku: pokazy na powietrzu urozmaici grill, a na zmęczonych czekać będą leżaki.

Forum Młodej Literatury
Od 12 do 13 lipca 2013 roku
Łódź

Dodaj komentarz