• 2013-07-05

W imię… triumfuje w Mediolanie

W imię… Małgorzaty Szumowskiej otrzymało nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mix Milano.

Kadr z filmu „W imię...” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „W imię...” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Trwa świetna passa zagranicznych sukcesów W imię… Małgośki Szumowskiej, którą w lutym bieżącego roku zapoczątkował elitarny konkurs główny Berlinale. Tym razem najnowszy obraz autorki 33 scen z życia i głośnego Sponsoringu triumfował we Włoszech, gdzie otrzymał nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mix Milano.

Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat, po paśmie sukcesów na międzynarodowych festiwalach, została sprzedana do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym do USA. W Polsce dystrybutorem nowego obrazu autorki wielokrotnie nagradzanych 33 scen z życia i głośnego Sponsoringu jest firma Kino Świat.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

W obsadzie – obok Andrzeja Chyry (Dług, Wszyscy jesteśmy Chrystusami) i Mateusza Kościukiewicza (Baby blues, Wszystko, co kocham) – Maja Ostaszewska (Jack Strong, Katyń, Uwikłanie), Łukasz Simlat (Wymyk, Lincz, Bez tajemnic), Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Miasto 44) i Olgierd Łukaszewicz (Generał Nil, Katyń).

Autorem zdjęć, a równocześnie współscenarzystą, jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu Nieulotne i FPFF w Gdyni za 33 sceny z życia.

W imię…
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Obsada: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz
W kinach od 20 września 2013 r.

Dodaj komentarz