• 2013-07-05

Zgłoszenia na MFF Tofifest

Do 31 lipca można zgłaszać filmy na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu.

Złoty Anioł festiwalu Tofifest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Złoty Anioł festiwalu Tofifest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbywający się w Toruniu, uznawanym za jedno najpiękniejszych miast Europy, kończy nabór filmów do konkursów festiwalowych. Na zwycięzców czekają prestiżowe Złote Anioły Tofifest oraz 15 000 euro. Tofifest znany jest w Polsce jako niepokorny festiwal i należy do 10 największych wydarzeń filmowych w kraju. Festiwal odwiedziły już takie gwiazdy jak Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner czy Julia Jentsch.

Filmy można zgłosić do trzech konkursów MFF Tofifest:

  • On Air – konkurs międzynarodowy. Przyjmowane są pełnometrażowe debiuty lub drugie filmy fabularne reżysera, wyprodukowane po 1 stycznia 2012.
  • Shortcut – konkurs międzynarodowy. Przyjmowane są filmy krótkometrażowe trwające nie dłużej niż 35 minut: fabuły, dokumenty, animacje i eksperymenty, wyprodukowane po 1 stycznia 2012. W tym konkursie nie ma wymogu debiutu.
  • From Poland – konkurs narodowy dla pełnometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych Polsce lub powstających w koprodukcji z Polską, zrealizowanych po 1 stycznia 2012. W tym konkursie nie ma wymogu debiutu.

Filmy, które nie zostaną zakwalifikowane do konkursów, ale zdaniem komisji selekcyjnej będą prezentowały wysoki poziom artystyczny, zostaną zaprezentowane w sekcji Forum Tofifest, będącej panoramą najlepszego kina autorskiego.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
21-27 października 2013 r.
Toruń

Zgłoszenia: do 31 lipca 2013 r.

Dodaj komentarz