• 2013-07-04

Osiecka na Bemowie

Od 4 do 18 lipca w Warszawie odbędzie się trzeci festiwal poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej Osiecka na Bemowie. W cyklu otwartych koncertów w ramach Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej wystąpią Stanisław Sojka, Marcin Januszkiewicz i Monika Dryl.

„Osiecka na Bemowie", koncerty (źródło: mat. prasowe)

„Osiecka na Bemowie", koncerty (źródło: mat. prasowe)

Na koncerty Osiecka na Bemowie zapraszają Fundacja Okularnicy oraz Urząd Dzielnicy Bemowo, gdzie w lipcowe czwartki z repertuarem Agnieszki Osieckiej wystąpią następujący wykonawcy:

Stanisław Soyka – wokalista, instrumentalista, kompozytor – od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa utwory o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Podczas koncertów Stanisława Soyki można usłyszeć utwory do słów Agnieszki Osieckiej z albumu Tylko brać… Osiecka znana i nieznana, klasyki Czesława Niemena z wydanej wiosną 2012 roku monografii W hołdzie Mistrzowi, nie zabraknie również takich szlagierów jak Cud niepamięci czy Tolerancja.

Stanisław Soyka wystąpi z zespołem SOYKA KOLEKTYW. Towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, Antoni Gralak na trąbce, Aleksander Korecki na saksofonie. Koncert poprowadzi Agata Passent

Marcin Januszkiewicz – jest laureatem I nagrody 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, I nagrody publiczności w Leśniczówce Pranie, I nagrody jury oraz nagrody publiczności w Sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej (2011), I nagrody dziennikarzy Tukan Dziennikarzy na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2012), I nagrody na 16. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (2012). Wraz z Natalią Sikorą i Jackiem Belerem zdobyli główną nagrodę w Nurcie OFF za spektakl O’Malley’s bar na 30. PPA we Wrocławiu (2009). Do recitalu Agnieszka Osiecka po męsku wybrane zostały te mniej i te bardziej znane utwory Poetki, m.in. Męski protest song, Oczy tej małej, Wybacz mamasza. Recital wzbogaci kilka utworów Władysława Szpilmana oraz utwory autorskie Marcina Januszkiewicza.

Monika Dryl – laureatka I nagrody 6. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (2003) oraz III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2001). Aktorka teatralna, filmowa i serialowa. W jej repertuarze na lipcowy koncert znajdą się piosenki z przygotowywanej płyty, w tym piosenki Agnieszki Osieckiej m.in. Zielono mi, Kobiety, których nie ma, Wielka woda oraz Gaj. Koncert Moniki Dryl poprowadzi Maciej Ulewicz.

Koncerty Osiecka na Bemowie:

4 lipca, godz. 19.00 – Stanisław Soyka z zespołem
Prowadzenie: Agata Passent

11 lipca, godz. 19.00 – Marcin Januszkiewicz z zespołem
Prowadzenie: Anna Popek

18 lipca, godz. 19.00 – Monika Dryl z zespołem
Prowadzenie: Maciej Ulewicz

ul. Raginisa, Park Górczewska
Amfiteatr Bemowo, Warszawa

Dodaj komentarz