• 2013-07-04

Teatralna FETA w Gdańsku

Od 11 do 14 lipca potrwa XVII Międzynarodowy Festiwalu Teatrów Plenerowych FETA w Gdańsku, którego program obejmuje ponad 50 spektakli, 28 teatrów z 12 krajów.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, plakat (źródło: mat. prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, plakat (źródło: mat. prasowe)

FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi.

Festiwal poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku. Od początku istnienia Festiwal koncentruje się na prezentacji teatru ulicznego i plenerowego. Od 2009 r. program festiwalu jest determinowany przestrzenią, w której się odbywa, co dla organizatorów stanowi każdego roku nowe wyzwanie.

W nadchodzącej edycji publiczność będzie miała okazję zobaczyć aż 28 teatrów z Czech, Niemiec, Polski, Holandii, Francji Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Litwy, Belgii, Rosji oraz Rumunii. W sumie będzie to aż 50 spektakli. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie też ciekawych propozycji dla najmłodszych widzów. Prócz wydarzeń spod znaku teatru w czasie FETY odbędą się również m.in. wystawy fotografii dokumentujące ubiegłą edycję festiwalu, możliwe będzie też zwiedzanie niedostępnego na co dzień bastionu św. Gertrudy.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
od 11 do 14 lipca 2013 roku
Stare Przedmieście i Dolne Miasto, Gdańsk

Dodaj komentarz