• 2013-07-04

Małe Inne Brzmienia – warsztaty dla młodzieży

Od 5 do 7 lipca odbędzie się kolejna – szósta edycja festiwalu Inne Brzmienia Art’N'Music Festival Lublin-Lviv 2013, podczas którego oprócz wyjątkowych wydarzeń muzycznych odbędą się również warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży.

Małe Inne Brzmienia, drzewo (źródło: mat. prasowe)

Małe Inne Brzmienia, drzewo (źródło: mat. prasowe)

Po raz pierwszy w czasie Festiwalu odbędą się warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży. Warsztaty z obszaru tańca, muzyki i sztuk plastycznych poprowadzą: Marcin Steczkowski, Tomasz Bozdek, Joanna Miłosiewicz, Piotr Czarnecki i Joanna Wawiórka –Kamieniecka. Warsztaty pozwolą najmłodszym wydobyć z nich potencjał twórczy w atmosferze zabawy.

Program warsztatów:

TANIEC

Przedstawiciele Akademii Tańca z Lublina stworzyli specjalny projekt skierowany do młodszej części publiczności Festiwalu Innych Brzmień: warsztaty taneczne w technice hip hop i dance. Prowadzący zapraszają na taneczną podróż po kulturze hip hop, zapoznają uczestników z podstawowymi krokami i figurami, a na koniec stworzą wspólną choreografię. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni najmłodszych, a także wydobycie z nich potencjału twórczego, który mogą przełożyć na swój ruch i taniec. Wszystkie działania będzie wspierała duża dawka muzyki. Warsztaty kierowane są zarówno do osób początkujących jak i tych, które już tańczą.

Prowadzący: Joanna Miłoszewicz i Piotr Czarnecki (Akademia Tańca)
Kiedy: sobota – 6 lipca i niedziela – 7 lipca
Godz. rozpoczęcia: 12.30, 13.30, 14.30, 15.30
Czas trwania: 40 min.
Bez zapisów

MUZYKA

1. ONE MAN MUSIC MULTI SHOW – zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży od 7 lat. Prowadzący: Marcin Steczkowski – muzyk, kompozytor, aranżer i producent, multiinstrumentalista.

Multiinstrumentalne warsztaty muzyczne(prowadzenie Marcin Steczkowski), w czasie których można będzie poznać siłę i szczerość przekazu instrumentów elektronicznych, brzmiących jednocześnie z tradycyjnymi piszczałkami. Warsztaty wprowadzą uczestników w świat instrumentów dętych i elektronicznych, począwszy od piszczałek, okaryn, sopiłek, oktawówek, poprzez saksofony, w tym sopranowy i tenorowy, instrumenty elektroniczne (EWI), a kończąc na wirtualnych brzmieniach wyzwalanych bezprzewodowymi dętymi sterownikami MIDI. Dzięki tej muzycznej podróży będzie można odkryć inspirujący wyobraźnię, barwny świat dźwięków.

Kiedy: sobota – 6 lipca i niedziela – 7 lipca
12.00 – zapisy – wolne miejsca
13.00 – zapisy – wolne miejsca
14.00 – bez zapisów
15.00 – bez zapisów

2. DRUMS ‘n DREAMS – warsztaty perkusyjne – zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży od 7 lat. Prowadzący: Tomasz Bozdek

Warsztaty perkusyjne, podczas których można będzie dowiedzieć się jak grać na happy drums. Tomasz Bozdek zajmuje się od lat produkcją wysokiej jakości instrumentów perkusyjnych, w jego rękach stara butla gazowa staje się magicznym przedmiotem, z którego płyną baśniowe brzmienia. Zajęcia warsztatowe , przeniosą odbiorców w świat instrumentów perkusyjnych, które muzyk, twórca instrumentów i poszukiwacz nowych brzmień wykonał własnoręcznie. Wśród instrumentów znajdą się różne rodzaje bębnów oraz kije deszczowe. Naturalne dźwięki pozwolą poczuć harmonię z naturą, jej siłę i rytm. To zaproszenie do poznania i tworzenia muzyki.

Kiedy: sobota – 6 lipca i niedziela – 7 lipca
12.00 – zapisy – wolne miejsca
13.00 – zapisy – wolne miejsca
14.00 – bez zapisów
15.00 – bez zapisów

SZTUKA i ZABAWA
Dla wszystkich, bez zapisów, od 6 do 7 lipca w godz. 12.00 – 16.00
Prowadząca: Joanna Wawiórka-Kamieniecka

1. Warsztaty plastyczne
Strefa aktywności plastycznej dla każdego. Zapraszamy do próby wizualizacji dźwięków i rytmów, szukania kolorów i faktur, które obrazują muzykę. W sobotę 6 lipca ogłosimy konkurs plastyczny, związany z tematyką festiwalu, rozwiązanie i ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 7 lipca.

2. Kid Zone
Strefa aktywności dla dzieci. Kolor – ruch – zabawa: zabawy sprawnościowe, kula cyrkowa, chusty i tunele animacyjne, piłki, balony i wiele, wiele innych. Zapraszamy do zabawy z animatorami w rytmie Innych Brzmień!

Inne Brzmienia Art’N'Music Festival Lublin-Lviv 2013 - jedno z najważniejszych i najbardziej wielokulturowych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku zagrają między innymi: Ebo Taylor (po raz pierwszy w Polsce), Svjata Vatra Fire Show, Festiculturoes Troupe, Boom Pam oraz projekt muzyczny VOO VOO i Orkiestry Gidle.

Małe Inne Brzmienia – warsztaty dla dzieci i młodzieży:
od 6 do 7 lipca 2013 r., godz. 12.00 – 16.00
Plac przed Teatrem Andersena, Lublin

Dodaj komentarz