• 2013-07-04

Letnie Tanie Kinobranie

Od 5 lipca do 5 września krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na wakacyjny przegląd filmowy Letnie Tanie Kinobranie. W programie najciekawsze filmy ostatnich lat i klasyka światowego kina.

Letnie Tanie Kinobranie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnie Tanie Kinobranie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Siódma edycja wakacyjnego przeglądu filmowego w Kinie Pod Baranami potrwa od 5 lipca do 5 września. Zostanie zainaugurowana pokazem bardzo czułej i odrobinę pikantnej trylogii Richarda Linklatera z Julie Delpy i Ethanem Hawke’em w rolach głównych (Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca, Przed północą).

Na program Letniego Taniego Kinobrania składa się 9 cykli tematycznych, prezentujących filmy starsze i nowsze, wybrane także z uwzględnieniem życzeń widzów Kina Pod Baranami. W trakcie przeglądu zobaczyć będzie można zarówno głośne premiery minionego sezonu (m.in. Poradnik pozytywnego myślenia, Django, Lincoln, Operacja Argo), jak i nieśmiertelną klasykę (m.in. Fanny i Aleksander, Czas apokalipsy). W repertuarze znaleźć można też ciekawe dokumenty (m.in. Sugar Man, Marley, Marina Abramović: artystka obecna, Fuck For Forest) oraz wybór arcydzieł polskiego kina zrekonstruowanych cyfrowo w ramach projektu Kino RP (Krótki film o zabijaniu, Przypadek, Salto). Wybrane filmy polskie prezentowane będą z angielskimi napisami. Tegoroczna edycja Letniego Taniego Kinobrania to także okazja do pożegnania się – na wielkim ekranie – z filmami Dogville i Wielka cisza, którym wygasa polska licencja.

Jak co roku, przeglądowi towarzyszy akcja Zbieraj KINO. Pięć obejrzanych w ramach imprezy filmów to jeden kupon. Jeden kupon to jeden film przeglądu gratis. Na tych, którzy zbiorą najwięcej wypełnionych pieczątkami kuponów, czekają dodatkowe nagrody. A będzie co zbierać. W ciągu 9 tygodni zaprezentowanych zostanie bowiem ponad 150 filmów. W przerwach między intensywnym zbieraniem kina uczestnicy przeglądu będą mogli odpoczywać w Strefie Kinobraniowego Relaksu, czyli na wygodnych leżakach ustawionych na terenie Kina Pod Baranami przez Baronów Leżakowych. W trakcie Letniego Taniego Kinobrania odbędzie się również kolejna edycja Plakatobrania, w ramach której Kino Pod Baranami ponownie otworzy dla widzów swoją kolekcję plakatów.

Letnie Tanie Kinobranie
5 lipca – 5 sierpnia 2013 r.
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz