• 2013-07-04

Cztery żywioły sztuki w Międzynarodowym Centrum Kultury

10 lipca na tarasie Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie rozpocznie się seria warsztatów z cyklu Cztery żywioły sztuki. Tematem pierwszego spotkania będzie Powietrze – Latawce i aeromalowanie.

Warsztaty „Cztery żywioły sztuki”, MCK w Krakowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty „Cztery żywioły sztuki”, MCK w Krakowie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

10 lipca, godz. 12.00-15.00 Powietrze – Latawce i aeromalowanie. Taras MCK
17 lipca, godz. 12.00-15.00 Woda – Akwarelowe przypływy i odpływy. Plener nad Wisłą
24 lipca, godz. 12.00-15.00 Ogień – Ciepło, gorąco, parzy!. MCK
31 lipca, godz. 12.00-15.00 Ziemia – Rośliny w grafikach, MCK

Powietrze – Latawce i aeromalowanie – warsztaty na tarasie MCK. Zajęcia artystyczne przeznaczone dla dzieci w wielu 5–9 lat. Na każdych zajęciach uczestnicy będą poznawać jeden z żywiołów (powietrze, woda, ogień i ziemia) w oparciu o przykłady grafik obecnych na wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy. Dzieci będą wykonywać prace plastyczne poddając każdy z żywiołów analizie pod kątem różnych dziedzin nauk ścisłych i humanistycznych.

Woda – Akwarelowe przypływy i odpływy – plener malarski nad Wisłą. Zajęcia artystyczne przeznaczone dla dzieci w wielu 5–9 lat. Na każdych zajęciach uczestnicy będą poznawać jeden z żywiołów (powietrze, woda, ogień i ziemia) w oparciu o przykłady grafik obecnych na wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy. Dzieci będą wykonywać prace plastyczne poddając każdy z żywiołów analizie pod kątem różnych dziedzin nauk ścisłych i humanistycznych.

Ogień – Ciepło, gorąco, parzy! – o rzeźbie, która lubi się ogrzać. Zajęcia artystyczne przeznaczone dla dzieci w wielu 5–9 lat. Na każdych zajęciach uczestnicy będą poznawać jeden z żywiołów (powietrze, woda, ogień i ziemia) w oparciu o przykłady grafik obecnych na wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy. Dzieci będą wykonywać prace plastyczne poddając każdy z żywiołów analizie pod kątem różnych dziedzin nauk ścisłych i humanistycznych.

Ziemia – Rośliny w grafikach – botaniczno-artystyczne warsztaty sadzenia kwiatów. Zajęcia artystyczne przeznaczone dla dzieci w wielu 5–9 lat. Na każdych zajęciach uczestnicy będą poznawać jeden z żywiołów (powietrze, woda, ogień i ziemia) w oparciu o przykłady grafik obecnych na wystawie Praca kobiety nigdy się nie kończy. Dzieci będą wykonywać prace plastyczne poddając każdy z żywiołów analizie pod kątem różnych dziedzin nauk ścisłych i humanistycznych.

Koszt: 10 zł/os. za jeden dzień, zapisy i informacje: warsztaty@mck.krakow.pl.

Cztery żywioły sztuki
Warsztaty odbędą się od 10 do 31 lipca 2013 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków

Dodaj komentarz