• 2013-07-03

Nigel Kennedy – Bach To The Future

16 lipca w Szczawnicy premierowy koncert zagra Nigel Kennedy oraz zespół wybitych instrumentalistów. Najnowszy program brytyjskiego wirtuoza przytoczy historię muzyki skrzypcowej – od sonat Bacha, po kompozycje współczesne inspirowane klasyką, jazzem i ethno.

Nigel Kennedy - Bach To The Future, plakat (źródło: mat. prasowe)

Nigel Kennedy - Bach To The Future, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncert w Szczawnicy będzie jedynym występem tej grupy w Polsce. To bardzo rzadka okazja, aby obok Kennedy’ego, który swoim podejściem do interpretacji zrewolucjonizował muzykę klasyczną – i do tej pory jest najlepiej sprzedającym albumy skrzypkiem wszechczasów – posłuchać na jednej scenie wyśmienitych przedstawicieli zarówno współczesnej sceny world music – Marian Mexicanu, Tomasz Kukurba, jazzu – Yaron Stavi, Krzysztof Dziedzic, jak i brytyjskiego rocka światowego kalibru – gitarzysty Doug Boyle, którego korzenie sięgają legendarnego zespołu Caravan oraz dawnej formacji Roberta Planta.

Koncert Nigella Kennedy’ego odbywa się w ramach SeventhMountain Concerts, nowego cyklu wydarzeń muzycznych w unikatowych lokalizacjach na Podhalu i w Małopolsce.

Program tegorocznej letniej edycji:

16 lipca – Nigel Kennedy: Bach To The Future
Park Górny 7, Dworek Gościnny w Szczawnicy

17 lipca – Orchestra Of Life i Goście
Gość specjalny Tomasz Kukush Kukurba, frontman zespołu Kroke
ul. Biała Woda 13, Muzyczna Owczarnia w Jaworkach

18 lipca – Grzegorz Turnau
ul. Zamoyskiego 2, Klub Muzyczny Watra w Zakopanem

Dodaj komentarz