• 2013-07-03

VI Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe, czyli święto gitary z udziałem wirtuozów z całego świata rozpoczną się 11 lipca, w Lanckoronie.  W tym roku dla uczestników, poza nauką gry na gitarze przewidziano też zajęcia poetyckie, ilustratorskie, taneczne oraz fotograficzne.

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, logo (źródło: mat. prasowe)

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, logo (źródło: mat. prasowe)

Chociaż program Warsztatów obejmuje wiele dziedzin sztuki, to na pierwszym miejscu stawiana jest gitara. Podczas VI edycji młodzi gitarzyści będą szkolić swoje umiejętności pod okiem Michała Nagy, Marcina Siatkowskiego, Michała Pindakiewicza, Piotra Domagały, Petra Saidla, Marka Nosala oraz Tatiany Stachak. Nową propozycją są zajęcia z orkiestry gitarowej, którą podyryguje Marek Nosal. Zwieńczeniem wielogodzinnych ćwiczeń będzie wspólny koncert uczestników na rynku w Lanckoronie ostatniego dnia Warsztatów.

Szósta edycja MWG, podobnie jak i wcześniejsze, będzie mieć mocno zarysowany komponent społeczny. Do bezpłatnego udziału w części zajęć zostaną zaproszone dzieci i młodzież z uboższych rodzin z terenu gminy Lanckorona. Warsztaty będą zatem okazją do niestandardowego, aktywnego spędzenia wolnego czasu, a być może także i rozbudzenia niejednej kulturalnej pasji.

Tradycyjnie niemało atrakcji czeka także na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Lanckoronę w środku lipca. W ramach koncertów towarzyszących VI edycji Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych wystąpią:

- Guitar4mation, 11 lipca, Gminny Ośrodek Kultury

- Małe Instrumenty, 13 lipca, Gminny Ośrodek Kultury

- Alexander Swete, 14 lipca, Kościół parafialny

- J. Lauer, H. Svendova, P. Dyyak – koncert młodych talentów, 16 lipca, Gminny Ośrodek Kultury

- Arianna Savall & Petter Udland Johannsen – Hirundo Maris, 18 lipca, Rynek

- Koncert finałowy uczestników Warsztatów, 20 lipca, Rynek

- Solo Tres, 20 lipca, Rynek

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe - to projekt, który stanowi innowacyjną formę rozwijania umiejętności gry na gitarze.  Tym, co wyróżnia lanckorońskie Warsztaty spośród podobnych przedsięwzięć, jest rezygnacja z konkursowej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa, na rzecz otwartości i pełnej akceptacji uczestników, bez względu na wiek i posiadane umiejętności.

VI Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie
od 11 do 21 lipca 2013 roku
Lanckorona

Dodaj komentarz