• 2013-07-03

Lato z Gutek Film w kinie Muranów

Przez całe lato, w każdy poniedziałek i piątek, warszawskie kino Muranów zaprasza na pokazy filmowe w ramach cyklu Lato z Gutek Film. 

„Bestie z południowych krain”, reż. Benh Zeitlin (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bestie z południowych krain”, reż. Benh Zeitlin (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jest to doskonała okazja do ponownego zobaczenia na dużym ekranie filmów znanych i lubianych. Jak co roku, w ramach wakacyjnych pokazów w kinie Muranów zostaną przypomniane najlepsze tytuły, które w ciągu ostatnich lat wprowadziła na ekrany polskich kin firma Gutek Film – będzie można obejrzeć zarówno filmy starsze, jak i najlepsze filmy mijającego roku.

Program Lata z Gutek Film na pewno trafi w gusta każdego miłośnika dobrego kina. Będzie to okazja by zobaczyć m.in. komedie Nietykalni – film, który przez wiele tygodni wypełniał sale kinowe. Jest to opowieść o niepełnosprawnym bogaczu i jego niekonwencjonalnym opiekunie, opowieść która rozśmiesza do łez i wzrusza zarazem. Dla wielbicieli głównego bohatera filmu, Omara Sy, zostanie zaprezentowany również film Nieobliczalni, w którym miał on okazję pokazać się z nieco innej strony.

W programie nie zabrakło filmów najlepszych europejskich reżyserów. Miłość Michela Hanekego – wielokrotnie nagradzana (m.in. Złota Palma w Cannes, Oscar) opowieść o dojrzałym uczuciu, Przerwane objęcia i Skóra, w której żyję Pedro Almodóvara, Melancholia i Dogville Larsa von Triera.

Wyświetlone zostaną również najlepsze i niekonwencjonalne adaptacje literackie – Bracia Karamazow Petera Zelenki, W drodze Waltera Salles, a dla fanów kina festiwalowego – filmy prezentowane na T-Mobile Nowe Horyzonty: Pina, Code Blue, Marina Abramović, Holy Motors.

Lato z Gutek Film
1 lipca – 31 sierpnia 2013 r.
Kino Muranów
Warszawa

Dodaj komentarz